Smoothie wiosenne i letnie - 4 przepisy

Kuchnia Sobota, 22 czerwca 2019
Oceń:
4 / 7 głosów

Smoothies mają ogromną siłę! Warto korzystać z dobrodziejstw, jakie niesie nam wiosna i lato. Świeże owoce i warzywa z własnego ogrodu lub od lokalnego rolnika to najlepsze, co możemy zafundować naszemu organizmowi. Dlaczego jeszcze warto pić smoothie wiosenne?

Powodów jest naprawdę sporo!

Warto na przykład dlatego, że to przepyszna i zdrowa przekąska, która pozwala nie tylko zastąpić posiłek, ale również się napić. Nie ma nic lepszego w upalny dzień niż smoothie wiosenne lub letnie, które doskonale orzeźwia. Trzeba też pamiętać, że takie soki warzywnoowocowe to doskonała dieta oczyszczająca.
Można by wymieniać tak jeszcze długo, ale tym razem zajmiemy się raczej przepisami. Przemycimy Wam dziś aż 4 propozycje orzeźwiających smoothies, które są jednocześnie bombą witaminową.

Zielony koktajl! Oj, jakie to jest pyszne! Wystarczy wypić szklankę tego smoothie, by mieć energię na cały dzień. A co będzie potrzebne do przygotowania tego napoju? Jarmuż, mięta, cytryna, trochę awokado, słodkie jabłuszko, pół pomarańczy i szpinak. Wszystko razem blendujemy, chłodzimy i pijemy. Przepyszne!

Źródło: pixabay.com