Rozdwajające się końcówki włosów to problem, z którym można sobie poradzić!

Uroda Piątek, 28 czerwca 2019
Oceń:
4 / 26 głosów

Długie, błyszczące i piękne, zadbane włosy to marzenie każdej kobiety. Ale czasami, nawet gdy dbamy o te włosy najlepiej, jak potrafimy, nie spełniają one naszych oczekiwań. Bywa, że się puszą, że nie mają połysku i są matowe, a rozdwajające się końcówki włosów też nie dodają im uroku. Jak walczyć z tym problemem?

Rozdwajające się końcówki włosów - dlaczego tak się dzieje?

Aby rozwiązać problem, trzeba najpierw znaleźć jego przyczynę. A przyczyną rozdwajających się końcówek włosów jest zazwyczaj zła pielęgnacja i nieodpowiednie obcinanie. Czasami jest to jeszcze dieta, w której brakuje witamin oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Trzeba jednak również pamiętać, że wystarczy spojrzeć na włosy lub paznokcie, by ocenić, jaki jest stan naszego zdrowia, dlatego rozdwajające się końcówki włosów mogą zwiastować jakąś poważniejszą chorobę.

A jak dbać o włosy, by ten problem nie powstawał w związku z ich złą pielęgnacją?

Należy wybierać szampony do włosów bez dodatku alkoholu. Najlepiej, jeśli zainwestujemy w naturalne kosmetyki do ich pielęgnacji. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, żeby nie sięgać po pierwszy lepszy szampon z półki, bo ładnie pachnie lub ma w opisie fajne właściwości. Kosmetyk musi być dopasowany konkretnie do naszych włosów, czyli na przykład: do przetłuszczających się, do suchych, do łamliwych.

Źródło: pixabay.com