3 sposoby na domowy peeling

Uroda Poniedziałek, 24 czerwca 2019
Oceń:
4 / 24 głosów

Jeśli jeszcze nigdy nie zrobiłaś sobie peelingu, to popełniłaś potworny błąd. Na naszej skórze gromadzi się regularnie martwy naskórek, który należy usunąć po to, by mogła się ona zregenerować. Dziś podpowiemy Ci jak zrobić domowy peeling ze składników, które z całą pewnością znajdziesz w kuchennych szafkach.

Nie tylko twarz wymaga peelingu

Nogi, plecy, ramiona - te części ciała również gromadzą martwy naskórek, którego trzeba się pozbyć. Ale taki domowy peeling to też okazja do tego, by nadać skórze blasku, a także ją ujędrnić i wygładzić.

Najlepiej wykonywać go raz w tygodniu. Wtedy na pewno nie doświadczysz zaskórników, a Twoja skóra nie będzie szara. To też świetny sposób na pobudzenie krążenia i walkę z cellulitem.

Oczywiście w sklepach znajdziemy całą masę gotowych produktów, ale my dziś zachęcamy do zrobienie swojego, domowe peelingu. Poniżej znajdziecie aż 3 przepisy na naturalne kosmetyki!

Peeling solny doskonale oczyszcza! Tak naprawdę, to za kosmetyk może nam posłużyć już sama, drobnoziarnista sól, bez dodatków, ale żeby działanie było lepsze, warto połączyć ją na przykład z olejem kokosowym, lub z oliwą z oliwek. Można także dodać kilka kropli olejki zapachowego - dla lepszego aromatu.

Źródło: pl.freepik.com