Oparzenia słoneczne - co zrobić, żeby mniej bolało?

Zdrowie Czwartek, 18 lipca 2019
Oceń:
4 / 20 głosów

Wakacyjna pogoda zachęca do długiego przebywania na świeżym powietrzu, jednak nieumiejętne korzystanie z kąpieli słonecznych może prowadzić do poparzeń.

Oparzenia słoneczne - jak sobie z nimi radzić?

Najlepiej po prostu do nich nie dopuszczać. Słońce "łapie" szczególnie nad wodą. Także, jeśli wybieracie się nad jezioro lub nad morze, powinniście się odpowiednio do takiej wycieczki przygotować. Na pewno przyda się krem z filtrem. Im wyższym, tym lepiej. Zwłaszcza jeśli macie raczej jasną karnację.
Parawan na plażę to również podstawa i nie można także zapominać o plażowym namiocie, w którym może się skryć przed ostrymi promieniami słońca.
Ale co zrobić, jeśli mimo tych wszystkich zabezpieczeń spieczemy się na słońcu zbyt mocno? Co na oparzenia słoneczne?

Słońce naprawdę potrafi wyrządzić sporą szkodę. Skóra piecze, jest mocno czerwona, pojawiają się na niej ropne pęcherzyki, które samoistnie pękają. Kontakt z taką skórą jest bardzo nieprzyjemny dla osoby poparzonej a sama sytuacja wymaga interwencji lekarskiej. Ale wcześniej, można spróbować sobie pomóc. Na pierwszy ogień warto wziąć maślankę, kefir lub jogurt. Trzeba posmarować którymś z tych produktów spożywczych zaczerwienioną skórę. Ulga powinna przyjść prawie natychmiast.

Źródło: pixabay.com