Jakie zwierzątko domowe dla dziecka?

Dziecko Środa, 31 lipca 2019
Oceń:
4 / 27 głosów

Twój maluch od dłuższego czasu prosi Cię o zakup zwierzątka domowego? Przekonuje Cię, że będzie się nim opiekować i niczego mu nie zabraknie? A Ty sama już nie Wiesz co zrobić. Bo z jednej strony chciałabyś spełnić jego marzenie, a z drugiej masz świadomość, że może zdarzyć się tak, że zostaniesz z tym wszystkim sama. Jakie zwierzątko domowe dla dziecka wybrać i czy nie jest jeszcze na to za wcześnie?

Zwierzątko domowe dla dziecka - czy to dobry czas?

Kilkulatek nie jest w stanie zaopiekować się odpowiednio swoim pupilem. Nawet jeśli jest z natury opiekuńczy oraz cierpliwy to są takie czynności, których po prostu sam nie wykona. Dlatego decyzję o zakupie zwierzątka dla dziecka lepiej przełożyć na bardziej odpowiedni moment. To kiedy on nadejdzie, będzie zależało od dojrzałości dziecka oraz od tego, jak bardzo mu ufasz. Ale kiedy już uznasz, że to dobry czas, warto zastanowić się jakie zwierzątko domowe będzie najbardziej odpowiednie!

Oczywiście nie polecamy, by kupić dziecku lwa, natomiast mamy dla Was trzy typy zwierzątek, które mogą sprawdzić się w przypadku malucha. Dziecko, które nie wychodzi jeszcze samodzielnie na zewnątrz, z pewnością nie da rady zaopiekować się psem, który jednak potrzebuje wyjść nawet kilka razy dziennie, ale już taka świnka morska to zupełnie inna bajka. Wystarczy kupić jej odpowiednio wyposażoną klatkę, trociny, pelet, karmę i trochę warzyw i owoców i jest zadowolona. Utrzymanie takiej świnki nie jest kosztowne, a zwierzątko bardzo przywiązuje się do domowników i lubi się przytulać. Poza tym sprzątanie w klatce świnki także można pozostawić dziecku. Bez problemu sobie z tym poradzi.

Źródło: pixabay.com