Żel bambusowy - dlaczego warto go mieć pod ręką?

Zdrowie Sobota, 7 września 2019
Oceń:
4 / 23 głosów

Mało kto wie, że bambus, to tak naprawdę trawa i w dodatku taka, która bardzo szybko rośnie. W lasach tropikalnych korzystają z niej głównie pandy i jest dla nich pożywieniem. Ale trawa bambusowa ma ogrom różnorodnych zastosowań, począwszy od kulinarnych, po kosmetyczne.

Skąd pochodzi bambus?

Bambusy to dzikie rośliny, które można napotkać w ich naturalnym środowisku w lasach tropikalnych, choć nie tylko. Jest przecież również uprawiany na przykład w Chinach, Indiach, USA, a nawet w Europie. Bambusy, które znajdziemy w ich naturalnym środowisku, dorastają do ogromnych rozmiarów. U nas można napotkać jedynie ich "miniaturki", które i tak coraz chętniej wykorzystujemy w różnym celu.
Jakie są właściwości bambusa?

Nie każdy wie, że bambus jest idealnym surowcem budowlanym. Nie trudno teraz kupić na przykład bambusowe meble do ogrodu, czy na taras. Cechują się one wyjątkowym designem i nie należą do najtańszych, ale jeśli odpowiednio się o nie dba, to jest to inwestycja na długie lata. W domowych warunkach spotykamy je raczej rzadko, gdyż wówczas całe pomieszczenie musiałoby być urządzone w tropikalnym stylu. Ale na tarasie wyglądają idealnie. Lekkość i sprężystość bambusa daje mu prowadzenie w kategorii materiałów budowlanych i coraz częściej stosuje się go zamiast drewna, a nawet stali.

Źródło: pixabay.com