Efekt przekonania - co to jest i jaki ma na nas wpływ?

Psychologia Niedziela, 15 września 2019
Oceń:
4 / 10 głosów

Wszystko to, co myślisz o ludziach, o sobie samej i o całym świecie jest efektem tego, jakie wyznajesz przekonania. W ten sposób tworzysz sobie w głowie (często nieświadomie) pewien obraz tego, jak powinna wyglądać rzeczywistość. Tak powstaje efekt przekonania, który karze Ci myśleć, że dobre jest tylko to, co masz w głowie.

Efekt przekonania

Kiedy masz swoje przekonania, patrzysz zawsze na kogoś czy na coś przez ich pryzmat. Szersza perspektywa Cię nie interesuje. Takie ocenianie jest często przekłamane i krzywdzące. Przekonania, to inaczej prawdy, które sobie wmawiasz. I tak na przykład możesz myśleć, że świat jest piękny, tylko ludzie są źli. Albo, że żeby być ze sobą szczęśliwym, trzeba mieć wymiary modelki z wybiegu. Lub też, że nauka nie jest już dla Ciebie, bo teraz jesteś już na nią za stara. Jak wtedy wstawać codziennie prawą nogą i patrzeć na świat przez różowe okulary? No właśnie!
Dziś, podpowiemy Ci, co zrobić, by dobrze wykorzystać efekt przekonania. Nie ma na świecie większej mocy niż moc pozytywnego myślenia.

Moc przekonań, można świadomie wykorzystać. Wystarczy tylko ujmować je zawsze w pozytywny sposób. Jeśli powiesz sobie - nigdy nie uda mi się schudnąć - to tak z pewnością będzie. Za to jeśli dasz sobie szansę, a do głowy wbijesz, że jeśli znajdziesz pomoc przy odchudzaniu to na pewno osiągniesz swój cel, niedługo będziesz szczuplejsza o kilka rozmiarów. Zacznij zmieniać przekonania. Dodawaj kontrargumenty do wszystkich tych negatywnych, które już masz. To działa!

Źródło: pixabay.com