Efekt przekonania - co to jest i jaki ma na nas wpływ?
Udostępnij Google News
Psychologia

Efekt przekonania - co to jest i jaki ma na nas wpływ?

Wszystko to, co myślisz o ludziach, o sobie samej i o całym świecie jest efektem tego, jakie wyznajesz przekonania. W ten sposób tworzysz sobie w głowie (często nieświadomie) pewien obraz tego, jak powinna wyglądać rzeczywistość. Tak powstaje efekt przekonania, który karze Ci myśleć, że dobre jest tylko to, co masz w głowie.

Efekt przekonania

Kiedy masz swoje przekonania, patrzysz zawsze na kogoś czy na coś przez ich pryzmat. Szersza perspektywa Cię nie interesuje. Takie ocenianie jest często przekłamane i krzywdzące. Przekonania, to inaczej prawdy, które sobie wmawiasz. I tak na przykład możesz myśleć, że świat jest piękny, tylko ludzie są źli. Albo, że żeby być ze sobą szczęśliwym, trzeba mieć wymiary modelki z wybiegu. Lub też, że nauka nie jest już dla Ciebie, bo teraz jesteś już na nią za stara. Jak wtedy wstawać codziennie prawą nogą i patrzeć na świat przez różowe okulary? No właśnie!
Dziś, podpowiemy Ci, co zrobić, by dobrze wykorzystać efekt przekonania. Nie ma na świecie większej mocy niż moc pozytywnego myślenia.

Źródło: pixabay.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie