Jak pokonywać swoje słabości?

Psychologia Poniedziałek, 16 września 2019
Oceń:
4 / 27 głosów

Nie ma człowieka bez wad. Nawet gdybyśmy starali się najbardziej na świecie, one będą w nas tkwiły, choć możemy je w jakiś sposób niwelować. Słabości sprawiają, że boimy się podejmować ryzyko. Często też nie wierzymy w siebie. Jak z tym walczyć?

Jak pokonywać słabości?

Nasze słabości wzbudzają w nas lęk o to, że sobie  z czymś nie poradzimy. Ale można nad tym pracować i nawet wygrać tę walkę. Dużo łatwiej jest osobom, które mają silny charakter. Te o słabszym, mogą mieć większe trudności, ale jeśli tylko powiedzą sobie, że są gotowe na zmiany, to nie będzie dla nich rzeczy niemożliwych.

Jeśli chcesz pokonać swoje słabości, najpierw musisz być ich świadoma. Często wypieramy wszystkie nasze wady i nie chcemy się do nich przyznawać sami ze sobą, ale dopóki nie zrozumiemy w czym tkwi istota rzeczy, nie będziemy potrafili poradzić sobie z problemem. Jeśli trudno jest tobie samej zauważyć własne wady, możesz poprosić o szczerą opinię rodzinę i bliskich znajomych, ale uwaga! To może zaboleć. Tak czy siak, warto poddać się takiej ocenie, by móc zacząć działać.

Źródło: pixabay.com