Jak dokonywać zmian?

Psychologia Wtorek, 24 września 2019
Oceń:
4 / 16 głosów

Ile razy obiecywałaś sobie, że schudniesz? Ile razy mówiłaś, że zrezygnujesz z kontaktu z tym, czy z tamtym, bo ma na Ciebie zły wpływ? Jak wiele zmian w swoim życiu chciałaś dokonać, ale się nie udało? Wprowadzanie zmian w nasze życie nie jest łatwe. Dziś podpowiemy co zrobić, by stało się to łatwiejsze.

Jak dokonywać zmian?

Zazwyczaj wygląda to tak, że jeśli już komuś przyznamy się do tego, że oczekujemy od siebie pewnych zmian - w jakiejkolwiek życiowej kwestii - to później zakładamy na siebie pewnego rodzaju maskę, która wskazuje na to, że idziemy w dobrym kierunku. Wewnątrz jednak jesteśmy człowiekiem z problemami. Jak dokonywać zmian, by nie trzeba było kryć się pod tą maską?

Jeśli prawdziwie chcesz dokonać w swoim życiu jakiejś zmiany, musisz naprawdę poczuć taką potrzebę. Gdy jej nie czujesz to będzie Ci obojętne to co się stanie i czy się stanie. Chcesz być dobrym człowiekiem? Dążysz do tego z całych sił? No i wydawać by się mogło, że się udało, bo nie krzyczysz, nie wybuchasz złością. Wtedy właśnie przychodzi moment, w którym ktoś wyprowadza Cię z równowagi i okazuje się, że jednak zrobiłaś zbyt mało - rozumiesz powagę sytuacji? Rozumiesz, że zabrakło Ci samozaparcia?

Źródło: pixabay.com