Jak rozszerzać dietę dziecka?

Dziecko Sobota, 28 września 2019
Oceń:
4 / 17 głosów

Rozszerzanie diety dziecka to jeden z najważniejszych etapów w jego życiu. To, co i kiedy dostanie do zjedzenia, może mieć duży wpływ na jego późniejsze upodobania kulinarne, ale też na jego przyszłe zdrowie!

Jak rozszerzać dietę dziecka?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, kiedy jest na to odpowiedni moment. Gdy Twoje dziecko bardziej niż wcześniej interesuje się jedzeniem, zawsze spogląda z ciekawością na to, co zjadasz i wodzi wzrokiem za Twoją łyżką i widelcem, oraz lubi używać do jedzenia sztućców to znak, że nadszedł odpowiedni moment, w którym warto zacząć rozszerzać dietę dziecka.

Jeśli karmisz dziecko piersią, również nie zapominaj o tym ważnym etapie w rozwoju Twojego dziecka. Zacznij rozszerzanie diety najpóźniej w 6 miesiącu życia dziecka. A jak to zrobić krok po kroku?

Pierwsze posiłki bezmleczne, które podasz swojemu dziecku muszą mieć gładką konsystencję i najlepiej, żeby były dość rzadkie. Zmiksuj warzywa, owoce czy mięsko, ale nie wszystko na raz. Rozszerzanie diety malucha musi następować krok po kroku.

Źródło: pixabay.com