Twoje dziecko śpi z Wami? Sprawdź, jak go tego oduczyć

Dziecko Poniedziałek, 23 września 2019
Oceń:
4 / 20 głosów

Kiedy jesteś na początku swojej rodzicielskiej drogi, często padasz z nóg. Zdarza się oczywiście, że dziecko nie jest zbyt absorbujące, budzi się tylko na karmienie i pozwala całej rodzinie na spokojny sen do rana. Ale co w przypadku, gdy maluch nie odpuszcza? Kiedy noc myli mu się z dniem, a Ty marzysz tylko o tym, by choć na chwilę zamknąć oczy?

Czy spanie z dzieckiem się opłaca?

Z wielu różnych względów TAK. Przede wszystkim pozwala na bliskość z maluszkiem, w każdej chwili. Możesz go przytulać, gładzić po włoskach. Ale to też wygoda - szczególnie dla mamy karmiącej, która często może zmrużyć, choć na chwilę oko podczas samego karmienia. Kończy się tym, że rodzice mają dla siebie 1/4 łóżka, a dziecko śpi wygodnie niczym król na reszcie sypialnianej przestrzeni.

Ale przychodzi w końcu taki moment, gdy chcecie odzyskać swoje łoże, a może nawet całą sypialnię. Co wtedy zrobić? Jak oduczyć dziecko spania z rodzicami?

Jeśli chcesz oduczyć dziecka spania z wami w jednym łóżku, musisz wybrać na to odpowiedni moment. to trudna emocjonalnie chwila i to z pewnością nie tylko dla ciebie, ale głównie właśnie dla twojej pociechy. Dlatego nie powinna się łączyć z innym, trudnym w życiu dziecka momentem. Na przykład z odstawianiem od piersi czy przeprowadzką. Musisz mieć świadomość, że nie będzie łatwo. Że zarwiesz minimum kilka nocy i będzie płacz i lament. Musisz być w zmowie z partnerem. Nie może być tak, że jedno z Was ulegnie po wielkich płaczach dziecka. Inaczej to się nie uda.

Źródło: pl.freepik.com