Wakacyjna praca za granicą – gdzie szukać? – 6 rad
Udostępnij Google News
Kariera

Wakacyjna praca za granicą – gdzie szukać? – 6 rad

Wakacje to świetny czas na znalezienie dobrzej płatnej pracy sezonowej. Szczególnie dobre zarobki czekają na nas poza granicami naszego kraju. Wyjście to jednak wydaje się dobre szczególnie dla studentów i osób dorosłych. Młodzież będzie miała niewątpliwie trudności ze znalezieniem takiej pracy.

Kiedy już zdecydujemy się na wyjazd warto rozpocząć poszukiwania dobrej oferty od przeglądnięcia źródeł internetowych. Gdzie więc warto zajrzeć, w jakich krajach szukać pracy i czego można się spodziewać?

1. Wybór miejsca pracy – prace sezonowe przez cały rok

Przez cały rok szukać możemy pracy w Belgii, Francji i Niemczech. Kraje te nie są od nas bardzo oddalone, więc łatwo jest również wrócić na jakiś czas do Polski, choćby na weekend. Praca w Belgii i w Niemczech jest przy tym naprawdę dobrze płatna.

2. Praca na początku czerwca

Studenci, oraz licealiści mogą zacząć wakacje trochę wcześniej – Ci pierwsi jeśli odpowiednio się przygotują i zdadzą wcześniejsze egzaminy. Wtedy jest jeszcze szansa pracy w Niemczech przy zbieraniu szparagów. Jest to świetnie płatna praca, ale niestety sezon na szparagi przypada od kwietnia do maja, w czerwcu pozostają jedynie pojedyncze oferty.

3. Wakacyjna praca w Niemczech

W wakacje jednak również możemy pracować przy zbiorach w Niemczech. Polacy często wybierają zbiory truskawek, jabłek, wiśni i czereśni. W Bawarii uprawia się także chmiel, do którego zbiorów również poszukuję się dużej liczby pracowników sezonowych.

4. Winobranie we Francji

W środku wakacji i pod ich koniec – dla studentów również w październiku – polecany jest wyjazd do Francji. We Francji znajdziemy pracę przy zbiorach gruszek, jabłek i truskawek oraz przy winobraniu.

5. Kiedy i gdzie szukać pracy we Francji i Niemczech?

Pracy na wakacje należy zacząć szukać już w lutym czy marcu. Później oferty dobrze płatnych prac pojawiają się już coraz rzadziej. Jeśli znamy język francuski dobrym wyborem będzie poszukiwanie ogłoszeń na stronach francuskojęzycznych np.:

6. Praca sezonowa w Niemczech – regiony

Szukając pracy sezonowej w Niemczech należy szczególną uwagę zwrócić na takie miejscowości i regiony, jak:

  • Darmstadt
  • Rheinpfalz i Baden
  • Rheinhessen
  • Bonn
  • Mannheim
  • Vechta
  • Wesel
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie