Wakacyjna praca za granicą – gdzie szukać? – 6 rad

Wakacyjna praca za granicą – gdzie szukać? – 6 rad

Wakacje to świetny czas na znalezienie dobrzej płatnej pracy sezonowej. Szczególnie dobre zarobki czekają na nas poza granicami naszego kraju. Wyjście to jednak wydaje się dobre szczególnie dla studentów i osób dorosłych. Młodzież będzie miała niewątpliwie trudności ze znalezieniem takiej pracy.
Reklama
Kiedy już zdecydujemy się na wyjazd warto rozpocząć poszukiwania dobrej oferty od przeglądnięcia źródeł internetowych. Gdzie więc warto zajrzeć, w jakich krajach szukać pracy i czego można się spodziewać?

1. Wybór miejsca pracy – prace sezonowe przez cały rok

Przez cały rok szukać możemy pracy w Belgii, Francji i Niemczech. Kraje te nie są od nas bardzo oddalone, więc łatwo jest również wrócić na jakiś czas do Polski, choćby na weekend. Praca w Belgii i w Niemczech jest przy tym naprawdę dobrze płatna.

2. Praca na początku czerwca

Studenci, oraz licealiści mogą zacząć wakacje trochę wcześniej – Ci pierwsi jeśli odpowiednio się przygotują i zdadzą wcześniejsze egzaminy. Wtedy jest jeszcze szansa pracy w Niemczech przy zbieraniu szparagów.
Reklama
Jest to świetnie płatna praca, ale niestety sezon na szparagi przypada od kwietnia do maja, w czerwcu pozostają jedynie pojedyncze oferty.

3. Wakacyjna praca w Niemczech

W wakacje jednak również możemy pracować przy zbiorach w Niemczech. Polacy często wybierają zbiory truskawek, jabłek, wiśni i czereśni. W Bawarii uprawia się także chmiel, do którego zbiorów również poszukuję się dużej liczby pracowników sezonowych.

4. Winobranie we Francji

W środku wakacji i pod ich koniec – dla studentów również w październiku – polecany jest wyjazd do Francji. We Francji znajdziemy pracę przy zbiorach gruszek, jabłek i truskawek oraz przy winobraniu.

5. Kiedy i gdzie szukać pracy we Francji i Niemczech?

Pracy na wakacje należy zacząć szukać już w lutym czy marcu.
Reklama
Później oferty dobrze płatnych prac pojawiają się już coraz rzadziej. Jeśli znamy język francuski dobrym wyborem będzie poszukiwanie ogłoszeń na stronach francuskojęzycznych np.:

6. Praca sezonowa w Niemczech – regiony

Szukając pracy sezonowej w Niemczech należy szczególną uwagę zwrócić na takie miejscowości i regiony, jak:
  • Darmstadt
  • Rheinpfalz i Baden
  • Rheinhessen
  • Bonn
  • Mannheim
  • Vechta
  • Wesel
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama