Jak pokochać siebie? Nie każdy to potrafi!

Psychologia Niedziela, 6 października 2019
Oceń:
4 / 16 głosów

Istnieje pewna niepisana zasada, która mówi nam o tym, że jeśli nie pokochamy siebie, to nigdy nie będziemy umiały naprawdę kochać kogoś innego. Ale jak zaakceptować siebie w stu procentach, skoro mamy tyle wad? Jeśli chcesz ofiarować partnerowi, dzieciom czy przyjaciołom miłość i szacunek, musisz najpierw sama siebie szanować i kochać. Jak to zrobić?

Jak pokochać siebie?

Rzadko kiedy zwalniamy w tym wyścigu szczurów i wsłuchujemy się w swój wewnętrzny głos. Miłość nie jest łatwa, a ta do siebie - szczególnie. Dużo prościej jest zajmować się kimś innym i jemu poświęcać. Nie słuchamy własnych potrzeb, a to wielki problem, który najpierw trzeba rozpoznać, a potem rozwiązać. W jaki sposób?

Problem z samoakceptacją ma przynajmniej co druga kobieta. Zazwyczaj każda z nich wymaga od siebie zbyt wiele i stawia przed sobą takie zadania, które nie potrafi wykonać. Te nierealne cele prowadzą do wielu różnych porażek, za które oczywiście kobiety się obwiniają. Trudno jest być perfekcjonistką, ale czy to naprawdę potrzebne? Bez wygórowanych oczekiwań odnośnie własnej osoby można być dużo szczęśliwszym. Trzeba z tym walczyć. A jak?

Źródło: pixabay.com