Jak dobierać przyjaciół?

Psychologia Wtorek, 15 października 2019
Oceń:
4 / 31 głosów

Podobno mniej więcej co 7 lat rezygnujemy ze starych przyjaciół po to tylko, by zastąpić ich nowymi. Są też tacy, którzy twierdzą, że wstępna selekcja osób, z którymi chcemy się przyjaźnić odbywa się za pomocą węchu. Ostatecznie docieramy do momentu, w którym to trzeba wybrać bliskie nam w przyszłości osoby już pod innym kątem. Jakim?

Jak dobrać przyjaciół?

Mówi się " nie oceniaj po okładce", ale my i tak to zawsze robimy. Pierwsze wrażenie ma bardzo duże znaczenie w przypadku dobierania sobie przyjaciół. To ci, którzy przejdą naszą wstępną selekcję, mają później okazję bliżej nas poznać, a my mamy okazję poznać ich. I wtedy często okazuje się, że to jednak nie to. Że jesteście z dwóch różnych światów i nawet rozmowa się wam nie klei. Dziś podpowiemy, jakich typów osób najlepiej unikać, by później nie żałować, że wpuściliśmy ich do naszego życia.

Szybko wyczujesz, czy Twoja nowa, potencjalna przyjaciółka jest szczera, czy to typowa plotkara. Jeśli okaże się, że raczej to drugie, to czym prędzej bierz nogi za pas. Takie osoby wyniosą wszystkie twoje sekrety tylko po to, by komuś się przypodobać, przy okazji rujnując Ci życie. Uważaj też bardzo na ludzi fałszywych, bo ich to w zasadzie można włożyć do jednego worka z plotkarami. Jednym i drugim zależy tylko na tym, żeby dbać o własny tyłek nie myśląc o tobie.

Źródło: pixabay.com