Masz za mało pieniędzy? Możesz to łatwo zmienić!

Finanse Poniedziałek, 7 października 2019
Oceń:
4 / 28 głosów

Mówi się, że pieniądze nie dają szczęścia, ale przecież to właśnie za nie można kupić większość rzeczy na tej ziemi. Niestety, czasem nawet zdrowie! Jak mądrze dbać zatem o domowe finanse?

Jak dbać o domowe finanse?

Przede wszystkim postaraj się dostrzec problem. Jeśli wciąż brakuje Ci pieniędzy na długo przed kolejną wypłatą, to znaczy, że nie potrafisz odpowiednio ich wydawać. Czasami łatwo się przeliczyć nie zliczając uprzednio wszystkich wydatków. Dziś podpowiemy, jak mądrze dbać o finanse domowe i co zrobić, żeby nie zabrakło Ci pieniędzy przed wypłatą!

Najważniejsze jest to, by bardzo dokładnie zapisać wszelkie wydatki. Zlicz ile będą Cię kosztowały wszelkie rachunki. Co trzeba kupić - ubrania, buty, może jakiś sprzęt, bo coś się zepsuło? Wyznacz też budżet na środki czystości oraz jedzenie. Ustal sobie, że nie przekroczysz dziennie określonej liczby złotówek i tego się trzymaj. Zaplanuj także menu, najlepiej na tydzień z góry i rób tygodniowe zakupy. Im częściej będziesz chodziła do sklepu, tym częściej przyniesiesz do domu coś zupełnie niepotrzebnego. Niestety tak to właśnie działa.

Źródło: pixabay.com