Najpopularniejsze prace na wakacje – roznoszenie ulotek i opiekowanie się dziećmi
Udostępnij Google News
Kariera

Najpopularniejsze prace na wakacje – roznoszenie ulotek i opiekowanie się dziećmi

Wśród najpopularniejszych wakacyjnych prac znajdują się także – oprócz opisanych przez nas w poprzednim artykule na ten temat – posady opiekunki do dzieci oraz roznosicielki ulotek. Obie te prace są na tyle „łatwe” i przyjemne, że mogą być wykonywane przez kobiety, a nawet pracodawcy preferują kobiety przy wyborze pracownika!

Jeśli przy posadzie jaką jest opiekowanie się dziećmi ten fakt nie dziwi – kobiety są uważane naturalnie za bardziej kompetentne w przypadku zajmowania się maluchami – to biorąc pod uwagę roznoszenie ulotek możemy już zapytać: dlaczego pracodawcy wolą kobiety?

Okazuje się, że kobiety mają większą siłę przebicia w tłumie i ludzie o wiele chętniej przyjmują od nich ulotki reklamowe, oraz później przeglądają je, zamiast od razu wyrzucać.

Praca przy roznoszeniu ulotek

Roznoszenie ulotek wydaje się pracą niskopłatną, ale tak naprawdę zależy to od wyboru pracodawcy i możliwej oferty. Możemy znaleźć firmy proponujące około 25 zł za 1000 ulotek, a są takie, które zapłacą dwa razy więcej – ponad 50 zł za taką samą liczbę ulotek. Praca może wyglądać w dwojaki sposób: ulotki roznosi się w wybranych miejscach miasta rozdając je przechodniom lub roznosi się je jako listy reklamowe do skrzynek pocztowych wybranych regionów miasta.

Praca z ulotkami – hostessy

Swoistą odmianą roznoszenia ulotek wśród przechodniów może być praca hostessy, która proponuje klientom (np. jakiegoś sklepu) ulotki, gazetki lub inne jego produkty. Za taką pracę dostaniemy od 6 do 16 złotych na godzinę – podobnie uzależnione to jest od samego pracodawcy. Praca ta jest o tyle przyjemniejsza od „zwykłego” roznoszenia ulotek, że pracować możemy często w klimatyzowanym pomieszczeniu – co w wakacje jest szczególnie dogodne.

Praca opiekunki do dzieci

Praca opiekunki dostępna jest praktycznie prze cały rok, ale to w wakacje rodzice szczególnie często poszukują dodatkowej pomocy przy wychowaniu swoich pociech. Wadami pracy z dziećmi jest nasza dyspozycyjność, umawiać możemy się bowiem z rodzicami na różne godziny pracy i bardzo często będą to ich własne godziny pracy. Praca jest opłacalna, ale samą stawkę wyznacza rodzina, która nas zatrudnia więc ciężko podać jedną, ogólnie przyjętą sumę, którą możemy w ten sposób zarobić.

Czy każda z nas może zostać nianią?

W pracy opiekunki do dzieci trzeba mieć do tego szczególny „dar” – po prostu kochać dzieci i potrafić odpowiednio zająć ich czas, aby także samej spędzić go miło i sympatycznie. Nie będzie to więc dobra praca dla osób niecierpliwych i szybko się denerwujących.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie