Zadbaj o skórę zimą - 5 zasad odpowiedniej pielęgnacji

Uroda Środa, 30 października 2019
Oceń:
4 / 22 głosów

Wydawać by się mogło, że w związku z ostrym słońcem, nasza skóra potrzebuje szczególnej pielęgnacji jedynie latem, ale to nieprawda. Zimą, skóra jest wystawiona na mróz, wiatr, czy inne nieprzychylne dla niej warunki atmosferyczne. Jak dbać o skórę zimą?

Łuszczenie, przesuszanie, ściąganie!

Tak zachowuje się zbuntowana skóra, o którą nie dbamy zimową porą. Choć trzeba przyznać, że nie zawsze należy zmienić kosmetyki wraz ze zmianą pory roku. Wszystko zależy od tego, jak reaguje nasza skóra. Jeśli nie dzieje się nic złego i żaden z wymienionych objawów Cię nie dotyczy, możesz pielęgnować ją tymi samymi kosmetykami co wcześniej. Ale przy wybrednej skórze, trzeba stosować kilka zasad. Jakich?

Najlepsze, co możemy zrobić dla naszej skóry zimą, to odpowiednie nawilżanie. Dlatego właśnie zadbaj o odpowiedni krem który będzie miał w swoim składzie między innymi glicerynę, aloes czy wyciągi z rumianku. Jeśli masz suchą skórę, wybieraj gęste kremy, przy mieszanej i tłustej, wystarczy lekki kosmetyk. Zimą również nie zapominaj oczyszczaniu skóry,ale wykorzystaj kosmetyk, który jej nie wysuszy. Zamiast żelu do mycia, po prostu używaj mleczka.

Źródło: pixabay.com