Jak dbać o skórę zimą?

Jak dbać o skórę zimą?

 
Reklama
Zimą, kiedy słupki rtęci niebezpiecznie się obniżają, niemal błyskawicznie pojawiają się problemy ze skórą twarzy i całego ciała. Bezpośrednią przyczyną są nie tylko ujemne temperatury na zewnątrz – na kondycję skóry dodatkowo wpływa mroźny wiatr, a także ogrzewanie działające wewnątrz pomieszczeń. Jak skutecznie ochronić skórę przed niekorzystnymi czynnikami? Ultra nawilżenie Płaszcz hydrolipidowy skóry z pewnością będzie potrzebować solidnej dawki nawilżenia, aby zapobiec utracie swojej elastyczności. Codzienny rytuał pielęgnacyjny należy zatem wzbogacić o kosmetyki, które silnie nawilżą skórę, skutecznie zapobiegając jej przesuszeniu. Warto sięgnąć po kremy i balsamy, które tworzą na skórze cienką warstwę filmu. Dobrym rozwiązaniem są kosmetyki z zawartością olejów roślinnych, które wykazują działanie ochronne oraz kojące.
Reklama
W składzie kosmetyku powinny znaleźć się także emolienty, których głównym zadaniem jest zatrzymanie wody w naskórku. Dzięki temu skóra pozostaje sprężysta i nawilżona przez co najmniej kilka godzin. Co z tą wodą? Utarło się stwierdzenie, że zimą nie należy stosować kosmetyków na bazie wody, ponieważ może ona zamarzać po wniknięciu w skórę, co powoduje jej pękanie. Nic bardziej mylnego. Woda wchodząca w skład kosmetyku odparowuje w chwilę po jego aplikacji na skórze, zatem obawy o powstanie jakiekolwiek podrażnień są bezpodstawne. Co więcej, woda jest naturalnym składnikiem skóry, dlatego dobrze, by kosmetyk aplikowany na jej powierzchnię zawierał składniki wiążące wodę, na przykład gliceryna czy kwas hialuronowy.
Reklama
Ochrona przed słońcem O zabezpieczeniu skóry przed słońcem pamiętamy głównie w porze letniej, kiedy to wygrzewany swoje ciała na piaszczystych plażach czy w trakcie górskich wędrówek. Zimowe promienie słońca działają równie silnie, szczególnie gdy odbijają się od kryształków śniegu. Zarówno w drodze do pracy, jak i podczas zimowego szaleństwa na stoku narciarskim, warto aplikować kremy z filtrem. Nie zapominajmy również o delikatnej skórze wokół oczu oraz ust. Z uwagi na niskie występowanie gruczołów łojowych w tych obszarach, skóra pozbawiona jest naturalnej bariery ochronnej. Rozsądnie będzie zaopatrzyć się w natłuszczający sztyft do ust oraz krem pod oczy z zawartością masła shea. Kosmetyki głęboko wnikną w skórę, intensywnie ją nawilżając - możesz je kupić np. tutaj.
Reklama
Coś dla ciała Nie tylko skóra twarzy wymaga zimą szczególnej pielęgnacji. Równie intensywnie należy dbać o to, co ukryte pod wieloma warstwami odzieży. Zimą warto zrezygnować z balsamu na rzecz olejku lub masła do ciała. Dobrze, gdyby w składzie znalazł się imbir lub cynamon, które znakomicie wpływają na ukrwienie skóry. Poranny rytuał warto rozpocząć od oczyszczenia ciała przy pomocy delikatnego żelu do mycia lub peelingu, zaś do wieczornej kąpieli można dodać niewielką ilość olejku pomarańczowego lub grejpfrutowego, które natłuszczą skórę i uprzyjemnią chwile relaksu. Pielęgnowana w ten sposób skóra twarzy i ciała z pewnością będzie dobrze przygotowana na pierwsze promienie wiosennego słońca.
Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama