Zakupoholizm - jak walczyć z uzależnieniem od kupowania?
Udostępnij Google News
Finanse

Zakupoholizm - jak walczyć z uzależnieniem od kupowania?

Chyba nie ma kobiety, która nie lubiłaby zakupów. Nowy ciuszek czy torebka zawsze jest w stanie poprawić nastrój po ciężkim dniu i nie ma w tym ani nic dziwnego, ani złego. Jednak jeśli zorientujesz się, że ta torebka, czy ciuch jest dla Ciebie ważniejsza od partnera, dzieci, czy przyjaciół, wypadałoby zastanowić się nad tym, co dzieje się w Twojej głowie.

Zakupoholizm - jak go rozpoznać?

Osoba, która boryka się z problemem zakupoholizmu, często nawet nie ma pojęcia, że jest uzależniona. A zdarza się, że choć brakuje jej na ratę kredytu, kupuje kolejną torebkę za półtora tysiąc i twardo uważa, że to jest rzecz absolutnie niezbędna.
Prawdziwy zakupoholik kupuje różne rzeczy, a czasem nawet ich nie używa. Chowa je wtedy gdzieś po szafach, pod łóżkiem, w piwnicy i w innych dziwnych miejscach, bo chce je mieć, choć ma świadomość, że tak naprawdę nie są mu one do niczego potrzebne.
Zakupoholik często bywa samotny, bo ich związek nie wytrzymuje takiej próby. Pojawiają się kłótnie, gdy wciąż na wszystko brakuje pieniędzy, bo przecież nawet w markecie można wrzucić do wózka coś, co wcale nie jest potrzebne. Jak walczyć z tą przypadłością? Podpowiadamy!

Źródło: pixabay.com
Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie