6 profili kobiet sukcesu – kim są? Kobieta też może być świetna w swojej pracy!
Udostępnij Google News
Kariera

6 profili kobiet sukcesu – kim są? Kobieta też może być świetna w swojej pracy!

Wydaje się, że we współczesnym świecie kobiety nadal w jakimś stopniu dyskryminowane są ze względu na płeć w przypadku uzyskania pracy oraz godnego wynagrodzenia.

Według badań prowadzonych nawet w Polsce, kobiety na podobnym stanowisku, na którym pracują mężczyźni uzyskują mniejszą pensję, chociaż wymiar godzinowy pracy w przypadku obu płci jest jednakowy.

Czasami również nie jesteśmy tak mocno zachęcane przez nasze środowisko do powzięcia lepszej pracy i odniesienia „jakiegoś” – bo wymiernego nawet dla nas samych – sukcesu.

Przypatrzmy się więc paru profilom kobiet, którym udało się ten sukces osiągnąć. Na ich przykładzie nauczyć się możemy jak zdobyć świetną pracę!

The World’s Most Powerful Women

Szanowany i o bardzo wysokim statusie miesięcznik Forbes opublikował pod koniec 2013 roku listę najbardziej znaczących, silnych kobiet sukcesu i tych najbardziej wpływowych w minionym roku. W zestawieniu znajdujemy sylwetki kobiet z różnych krajów, rożnych narodowości oraz wykonujących cały przekrój zawodów. My przedstawimy jedynie czołówkę zestawienia wskazując na najbardziej interesujące profile kobiet sukcesu współczesnego świata.

1. Angela Merkel

Angela Merkel pochodzi z Niemiec, od 2005 roku jest kanclerzem tego kraju, a od 2000 roku przewodniczącą Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej. Ma 59 lat i wpływa na losy nie tylko swojego kraju, ale również swoich sąsiadów – w tym Polski. Według Forbesa zajmuje pierwsze miejsce wśród najbardziej wpływowych kobiet na świecie.

2. Dilma Rousseff

Sześćdziesięcioletnia prezydent Brazylii zajmuje miejsce drugie. Jest kobietą nieco starszą niż Angela Merkel, ale „para się” tą samą dziedziną: polityką.

3. Melinda Gates

Melinda Gates jest żoną multimiliardera Billa Gatesa – założyciela firmy Microsoft, z której produktów korzystamy dzisiaj wszyscy. Zaczynała pracę jako bizneswomen pracując w firmie Gatesa. Zajmowała stanowisko w Jednostce Zarządzania Produktami. Po ślubie zajęła się działalnością filantropijną prowadząc fundację charytatywną Bill & Melinda Gates Foundation.

4. Michelle Obama

Na czwartym miejscu najbardziej wpływowych kobiet świata znajduje się pięćdziesięcioletnia Michelle Obama, żona prezydenta Stanów Zjednoczonych. Michelle sama zajmuje się polityką oraz akcjami charytatywnymi pokazując się nie tylko u boku męża, ale również prowadząc oddzielne kampanie.

5. Sheryl Sandberg

Chcąc uwidocznić inne kobiety na odmiennych stanowiskach niż te polityczne warto wspomnieć zajmującą się COO w Facebook Sheryl Sandberg. Wcześniej pracowała jako wiceprezes Global Online Sales and Operations w firmie Google. Zajmuje się biznesem i nowymi technologiami. Ma jedynie 44 lata.

6. Indra Nooyi

Wśród innych bizneswomen, które swoją ciężką pracą wspięły się na wyżyny drabiny kariery wymienić można Indrę Nooyi. Jest dyrektorką generalną PepsiCo, prawie największej pod względem wielkości oraz zasobów firmy produkującej żywność na świecie. W zestawieniu Forbesa z tego roku zajmuje 10 miejsce i tym samym zamyka pierwszą dziesiątkę najbardziej wpływowych kobiet na świecie.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie