Czym pofarbować włosy?

Uroda Sobota, 30 listopada 2019
Oceń:
4 / 16 głosów

jak pofarbować włosy
Najbardziej standardowy i najtańszy sposób farbowania włosów to wykorzystanie gotowej farby i własnych umiejętności. Można na tym zaoszczędzić naprawdę sporo, ale efekt nie zawsze jest zadowalający. Farby do włosów zawierają amoniak, dzięki czemu uzyskujemy trwały efekt koloryzacji.

To metoda dla osób, którym zależy na trwałej zmianie i to dość radykalnej. Odrosty pojawiają się szybko i wtedy najlepiej nałożyć kolejną warstwę farby. Ale jak jeszcze można pofarbować włosy? Czy są na to domowe sposoby i najlepiej mniej trwałe? Oczywiście! Przeczytajcie!

Czym prócz farby koloryzować włosy?

Kolorowe włosy są modne nie tylko latem. Odważniejsze kobiety decydują się na kompletną metamorfozę, te mniej odważne za to robią sobie kolorowe końcówki. Jeśli nie masz pewności czy będziesz dobrze wyglądać w danym kolorze, zrezygnuj z tradycyjnej farby i postaw na metodę, która pozwoli zafarbować włosy na krótko.

Pamiętaj o rozjaśnieniu

Jeśli jesteś blondynką, to masz ułatwione zadanie. Wystarczy jednorazowa koloryzacja, by zafarbować włosy. Brunetki mają utrudnione zadanie, bo muszą najpierw swoje włosy rozjaśnić. W tym celu należy użyć rozjaśniacza, ale trzeba wiedzieć jak z niego korzystać, bo często włosy robią się po tym specyfiku wręcz pomarańczowe i mają plamy. Najlepiej udać się po prostu do fryzjera, a później już można kombinować w domu. Czego użyć?

Zobacz też:
Masz suche włosy? Sprawdź jak o nie dbać.
Sposoby na wypadające włosy.
Sposoby na przetłuszczające się włosy.

Możesz wykorzystać piankę koloryzującą. To fajna i szybka opcja. W dodatku koszt takiej pianki to około 10 zł, a paleta barw jest bogata. Jedną pianką można zafarbować naprawdę długie włosy, a w zależności od koloru farbowanie utrzymuje się nawet do 4 miesięcy. Jeśli masz naturalnie ciemne włosy, to kolor powinien być na nich widoczny bez rozjaśniania.

Źródło: pl.freepik.com