Jak palenie papierosów wpływa na urodę kobiety ?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jak palenie papierosów wpływa na urodę kobiety ?

Dawniej palenie papierosów było tak modne i popularne, a do tego uważane za nieszkodliwe, że w ich reklamach brali udział lekarze. Dziś dzięki szerokiej wiedzy medycznej i ogromnej ilości badań jesteśmy w stanie podać szkodliwe skutki nałogów i przyzwyczajeń dla zdrowia i urody. Jeśli palisz papierosy przeczytaj poniższy tekst i zastanów się czy warto niszczyć urodę.

Oddziaływanie palenia na skórę

Skóra osób palących staje się poszarzała i cieńsza. Dodatkowo starzeje się DWA RAZY SZYBCIEJ niż u osób niepalących. Wpływ dymu tytoniowego powoduje utratę elastyczności skóry, znacznie szybciej można zaobserwować pierwsze zmarszczki. Dodatkowo bardzo często występują przebarwienia oraz różnego rodzaju plamy barwnikowe.

Szkody jakie wywołuje palenie dla skóry niezwykle ciężko całkowicie usunąć, a najczęściej jest to po prostu niemożliwe. Regeneracja skóry przebiega bardzo wolno i wymaga ogromnej pracy. Dlatego jeśli chcesz się cieszyć piękną i zdrową skórą przez wiele lat unikaj palenia papierosów.

Oddziaływanie palenia na włosy oraz paznokcie

Paznokcie – stają się bardziej łamliwe, intensywniej się rozdwajają, są słabsze, a płytka przybiera żółtawy kolor.

Włosy – intensywniej wypadają, ich kolor staje się matowy, są łamliwe i znacznie słabsze niż kiedyś.

Oddziaływanie palenia na zęby

Osoby palące papierosy są znacznie bardziej podatne na pojawienie się parodontozy, ponieważ znacznie częściej pojawia się u nich kamień nazębny. Natomiast w wyniku oddziaływania substancji smolistych zęby zmieniają kolor i stają się pożółkłe, zmienia się kolor szkliwa. Bardzo ciężko jest później naprawić te szkody. Wymaga to często kosztownych zabiegów, wytrwałości oraz licznych wizyt w gabinecie dentystycznym.

Problem palenia papierosów jest nadal bardzo wysoki zarówno w Polsce jak i na świecie. Pomimo rozwoju technologii (e-papierosy) oraz prowadzenia przez rząd polityki, która ma na celu zniwelowanie ilości wypalanych papierosów, wielu palaczy nie rezygnuje z nałogu. Uroda jest dla kobiet niezwykle ważną kwestią, dlatego jeśli palisz papierosy zastanów się czy warto niszczyć nimi swoją urodę.

Marta

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie