Moje dziecko na mnie krzyczy - co zrobić?
Udostępnij Google News
Dziecko

Moje dziecko na mnie krzyczy - co zrobić?

Bycie rodzicem to nie tylko wzloty, ale również upadki. Zdarza się, że nasze dziecko tak bardzo zajdzie nam za skórę, że mamy ochotę odpocząć od rodzicielstwa. Z tym że jest to rola, którą nam przypisano na całe życie i nie wolno nam z niej rezygnować zawsze wtedy, gdy dziecko krzyczy, bije czy zwyczajnie nas nie słucha.

Czy dziecko krzyczy bez przyczyny?

Większość rodziców potrafi tak bardzo przywyknąć do hałaśliwego dziecka, że w pewnym momencie dobiegające z jego pokoju krzyki przestają mu przeszkadzać. Ale kiedy już dochodzi do sytuacji, że maluch wydziera się na cały sklep, leżąc przy okazji na podłodze i uderzając o nią pięściami, bo nie chcesz mu czegoś kupić, sytuacja jest bardziej złożona.

Co zrobić, kiedy dziecko krzyczy?

W takim przypadku potrzebne będą przede wszystkim nieskończone pokład cierpliwości. Pewnie Wiesz, że agresja, rodzi agresję, zatem najgorsze co możesz zrobić to zareagować tak samo jak dziecko - czyli krzykiem. Na szczęście można opanować histerię dziecka za pomocą skutecznych sposobów, o których teraz Ci opowiemy. Zatem od czego zacząć?

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie