Niedługo znów zostaniesz mamą? Sprawdź, jak podzielić miłość na dwoje

Dziecko Czwartek, 13 lutego 2020
Oceń:
4 / 10 głosów

Miłość do drugiego dziecka to temat, który spędza sen z powiek niejednemu rodzicowi. Co się stanie, gdy nagle w domu będzie dwoje dzieci, a nie jedno? Czy wcześniejszy jedynak poradzi sobie z tą zmianą? A jak zareaguje rodzic... Czy będzie umiał dzielić swoją miłość na dwoje? Czy każde dziecko kocha się tak samo? Zobacz!

Miłość do drugiego dziecka

Kiedy na świat przychodzi pierwszy maluch, rodzice nie posiadają się ze szczęścia. Mają wrażenie, że spadła na nich nagle największa w świecie miłość i żadne inne wydarzenie nie przyniesie im już tak silnych odczuć. Dopóki dziecko chowa się samo, rodzice nie muszą zastanawiać się nad tym, jak dzielić swoją miłość na dwoje, ale przecież zdarza się, że w rodzinie pojawia się drugie, a potem nawet i trzecie dziecko. Co wtedy?

Dzieci nigdy nie kocha się tak samo!

Powie to każda mama i każdy tata. Owszem, uczucie do nich zazwyczaj jest równie silne, natomiast różni się od siebie w jakiś sposób, co tak naprawdę trudno opisać słowami. To trzeba poczuć. Jeśli jednak martwisz się o to, że nagle zabraknie Ci miłości do kolejnego dziecka, możesz spać spokojnie. Serce matki ma nieograniczoną pojemność i jej miłości wystarczy nawet na dziesięcioro (a pewnie i więcej) dzieci. Zatem jak to jest z miłością do drugiego dziecka?

Zobacz też:
Jak przygotować dziecko na rodzeństwo?
Czy Twoje dziecko czuje się kochane? Sprawdź, jak okazać mu miłość
Nie masz cierpliwości do dziecka? Sprawdź, jak z tym walczyć!

Bywa, że ciężarna kobieta nie potrafi opanować emocji i uczuć i traktuje dziecko w brzuszku jak pewnego rodzaju intruza. To zupełnie naturalne, bo kiedy minie pierwsza euforia związana z wiadomością o ciąży, zaczynają się dylematy dotyczące tego jak to będzie, po pojawieniu się na świecie drugiego dziecka. Gwarantujemy, że te dylematy znacznie się zmniejszają w przypadku trzeciej ciąży. Jednocześnie obiecujemy, że gdy już maluch przyjdzie na świat nagle okaże się, że serce matki jest naprawdę pojemne.

Źródło: pl.freepik.com