Znasz obowiązki świadka i świadkowej na weselu. Sprawdź!
Udostępnij Google News
Związki

Znasz obowiązki świadka i świadkowej na weselu. Sprawdź!

Wybór świadków na własny ślub to nie najłatwiejsza decyzja. Podpis tych osób będzie widniał na ważnych dokumentach urzędowych, ale też będą musiały one pomagać młodej parze w wielu przedślubnych tematach. Jak wybrać mądrze i jakie są obowiązki świadków? Przeczytaj!

Kogo na świadka?

Osoby, które zostaną waszymi ślubnymi świadkami, powinny być przede wszystkim zaufane. Czeka na nie naprawdę wiele zadań, a młodzi powinni mieć pewność, że oni będą w stanie się z nich wywiązać. W dodatku powinny być to przecież osoby, z którymi czujecie się dobrze. Ślubno weselne obowiązki świadków pchną Was do jeszcze częstszego kontaktu. Kogo zatem wybrać na świadka? To może być siostra, brat, albo bliska kuzynka czy przyjaciółka.

Nie czekaj do ostatniej chwili

Jeśli już wiesz, kogo chciałabyś za świadka na własnym ślubie, koniecznie przekaż tej osobie tę wiadomość znacznie wcześniej. Postaraj się też o to, aby zrobić to w jak najbardziej elegancki sposób, a nie za pomocą krótkiego smsa. Najlepiej spotkaj się ze swoim potencjalnym świadkiem i opowiedz o tym, jak wiele znaczy dla ciebie wasza relacja i, że nie wyobrażasz sobie, by to stanowisko piastował ktoś inny. Możesz również przygotować specjalną kartkę z prośbą o zostanie świadkiem. A kiedy już ta osoba się zgodzi, koniecznie pamiętaj o podziękowaniach dla niej, które wręcza się po uroczystości. Jakie są obowiązki świadków?

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie