Jak wybrać najlepsze konto bankowe?
Udostępnij Google News
Finanse

Jak wybrać najlepsze konto bankowe?

Wybór konta bankowego wydaje się prostym zadaniem. Ma być tanio, wygodnie i internetowo. Ale czy to wystarczy? Na co zwrócić uwagę, wybierając konto bankowe?

Przy wyborze konta bankowego jednym z najważniejszych elementów branych pod uwagę są opłaty za użytkowanie samego rachunku, jak i ewentualnej karty płatniczej,. Często obowiązują tutaj progi kwotowe, po których przekroczeniu opłata za kartę czy prowadzenie konta nie jest pobierana.

Musisz też zwrócić uwagę na to, jakie warunki należy spełnić, by konto było darmowe. Może się okazać, że wystarczy, by raz w miesiącu wpłynęła na nie Twoja pensja. W przypadku Konta 360 Banku Millennium zewnętrzny wpływ na kwotę 1000 zł i jedna transakcja kartą wystarczą, by uczynić rachunek całkowicie darmowym.

Jeśli nie chcesz korzystać z karty, nie decyduj się na nią. Jeśli jednak planujesz płacić za zakupy w ten wygodny sposób, koniecznie sprawdź, jakie warunki stawia bank, by jej użytkowanie było bezpłatne. Może to być np. konieczność zrealizowania jednej transakcji miesięcznie.

Takie karty oferują wiele ciekawych funkcjonalności. Dają możliwość płatności zbliżeniowych (PayWave) i bezpiecznego wykonywania płatności internetowych, dzięki technologii 3D Secure. To nic innego jak metoda autoryzacji transakcji, dokonywanych bez konieczności fizycznego użycia karty

Kolejną ważną kwestią jest to, że ten sam rachunek bankowy nie będzie najlepszy dla wszystkich. Zastanów się, w jaki sposób będziesz z konta korzystał. W sytuacji, gdy rozliczasz się tylko w formie elektronicznej, konto internetowe będzie najlepszym rozwiązaniem. Warto wybierać bank, który – mimo tego, że oferuje bardzo dobre konto online – dysponuje jednocześnie gęstą siecią placówek. Może się okazać, że pewne sprawy zechcesz załatwić podczas bezpośredniej rozmowy z konsultantem.

Niewątpliwie konta bankowe dają ogromne możliwości samodzielnego zarządzania finansami. Można swobodnie przelewać pieniądze między swoimi rachunkami. Oszczędzanie przychodzi łatwiej i jest bardziej efektywne. Możesz zdecydować się np. na lokaty oszczędnościowe lub konto oszczędnościowe,  na którym wypłata środków możliwa jest dowolną ilość razy, jednak raz w miesiącu – całkowicie za darmo! Pamiętaj jednak o zgromadzonych odsetkach – w przypadku wypłat z lokaty oszczędnościowej możesz je utracić, jeśli wypłata nastąpi wcześniej niż zakłada umowa.  

Sporo swobody dają też aplikacje mobilne. Wystarczy zainstalować taką aplikację w smartfonie i w wygodny sposób zlecać bankowe dyspozycje. Przy cyklicznych opłatach warto ustawić stałe zlecenie. Dzięki temu nie zapomnisz o tym, by uregulować wszystkie rachunki.

Wybierając konto bankowe, pomyśl o tym, co jest dla Ciebie najważniejsze. Jeśli wykonujesz wiele transakcji, kupujesz w Internecie, robisz dużo przelewów, zdecyduj się na konto, które udostępnia wygodną w obsłudze aplikację. Dzięki temu będziesz w stanie zrealizować wszystkie transakcje samodzielnie, w sposób szybki i bezpieczny.

Warto też skorzystać z wygody, jaką daje BLIK. To system, który pozwala na przekazywanie pieniędzy nawet w sytuacji, gdy nie znasz numeru konta odbiorcy. Jeśli numer telefonu drugiej osoby jest zarejestrowany w systemie BLIK, wystarczy go podać w okienku przelewu, by pieniądze w kilka chwil trafiły do odbiorcy. BLIK pozwala też na wypłatę pieniędzy z bankomatu, jeśli np. zapomnisz karty płatniczej. Jeśli bankomat korzysta z systemu BLIK, wystarczy użyć kodu wygenerowanego przez aplikację, by łatwo wypłacić potrzebną kwotę w gotówce.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie