Jak się bronić przed koronawirusem?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jak się bronić przed koronawirusem?

Ostatnio najgłośniejszym tematem jest koronawirus. Gdzie się nie obejrzymy, wszyscy bombardują nas informacjami o wirusie, który pojawił się już w wielu różnych krajach - w tym również w Polsce. Niektórzy podchodzą do tej sprawy z dystansem, inni wręcz panikują. A my chcemy podpowiedzieć Wam, jak się bronić przed koronawirusem i co zrobić, by zmniejszyć szansę zarażenia.

Koronawirus w pigułce

Jeśli masz kaszel, duszności, bolą Cię mięśnie, jesteś wciąż zmęczona, a wszystkim tym objawom towarzyszy gorączka, koniecznie zgłoś się do lekarza, gdyż wszystko wskazuje na to, że to może być koronawirus. Musisz jednak pamiętać, że takimi objawami charakteryzują się też inne choroby, więc nie wpadaj od razu w panikę.

Umieralność

Koronawirus zabija. To potwierdzone fakty. Jednak śmiertelność nie jest wysoka i graniczy z 2 czy 3 procentami. Jeśli chodzi o to, kto jest najbardziej narażony na zarażenie, to w czołówce są osoby starsze (po 80 roku życia) oraz te, które chorują na przewlekłe choroby, a także mają obniżoną odporność. Przed koronawirusem można próbować się ochronić. Jak? Mamy na to sposób!

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie