Jak się bronić przed koronawirusem?

Zdrowie Czwartek, 5 marca 2020
Oceń:
4 / 12 głosów

Ostatnio najgłośniejszym tematem jest koronawirus. Gdzie się nie obejrzymy, wszyscy bombardują nas informacjami o wirusie, który pojawił się już w wielu różnych krajach - w tym również w Polsce. Niektórzy podchodzą do tej sprawy z dystansem, inni wręcz panikują. A my chcemy podpowiedzieć Wam, jak się bronić przed koronawirusem i co zrobić, by zmniejszyć szansę zarażenia.

Koronawirus w pigułce

Jeśli masz kaszel, duszności, bolą Cię mięśnie, jesteś wciąż zmęczona, a wszystkim tym objawom towarzyszy gorączka, koniecznie zgłoś się do lekarza, gdyż wszystko wskazuje na to, że to może być koronawirus. Musisz jednak pamiętać, że takimi objawami charakteryzują się też inne choroby, więc nie wpadaj od razu w panikę.

Umieralność

Koronawirus zabija. To potwierdzone fakty. Jednak śmiertelność nie jest wysoka i graniczy z 2 czy 3 procentami. Jeśli chodzi o to, kto jest najbardziej narażony na zarażenie, to w czołówce są osoby starsze (po 80 roku życia) oraz te, które chorują na przewlekłe choroby, a także mają obniżoną odporność. Przed koronawirusem można próbować się ochronić. Jak? Mamy na to sposób!

Ponieważ ten wirus pojawił się całkiem niedawno, nikt nie zdążył jeszcze wymyślić przeciwko niemu szczepionki. Na szczęście są inne sposoby, dzięki którym można choćby spróbować się przed nim ochronić. Przede wszystkim, należy naprawdę często myć ręce. Żele antybakteryjne sprawdzą się tutaj najlepiej, ale zwykłe mydło również może pomóc. Mycie rąk nie powinno polegać na ich płukaniu. Na początek trzeba je zmoczyć wodą, a później użyć kosmetyku i dokładnie wyszorować dłonie i przestrzeń pomiędzy palcami.

Źródło: pl.freepik.com
Tagi: