Jak odpowiednio zadbać i odżywić włosy?

Jak odpowiednio zadbać i odżywić włosy?

W zależności od predyspozycji i indywidualnych cech naszych włosów musimy dostosować do nich odpowiedni sposób pielęgnacji. Regularne stosowanie odpowiednich zabiegów pomoże je odbudować i utrzymać w dobrej kondycji, tylko jak to zrobić?
Reklama

Regularne podcinanie końców

Kluczowym elementem dbałości o włosy są systematyczne wizyty w salonie fryzjerskim. Aby wyglądały zdrowo i łatwiej się regenerowały podczas zabiegów, którym będą poddawane trzeba je regularnie ścinać, najlepiej raz w miesiącu. Co ważne podcinanie końcówek wpływa świetnie na wzrost  włosów, dzięki czemu dużo szybciej zyskują na długości.

Codzienna pielęgnacja – szampon

W zależności od tego, jakie cechy wykazują nasze włosy powinniśmy dobrać do nich odpowiedni szampon. Wybór produktów dostępnych w drogeriach jest ogromnym. Osoby z problemami związanymi ze skórą głowy lub takie, na których normalne szampony nie działają mogą skorzystać z równie ciekawej oferty szamponów aptecznych.

Od czasu do czasu – maska do włosów

Maski warto stosować raz na dwa, trzy tygodnie.
Reklama
Jedną z cenionych przez Panie jest https://skin79-sklep.pl/skin79--maska-do-wlosow-hair-repair-smoothie---avocado.html. Częstotliwość należy dobrać w zależności od potrzeb i kondycji włosów. Głównym zadaniem takich produktów jest intensywne nawilżenie, pielęgnacja i nadanie witalności naszym włosom. To idealne uzupełnienie odżywki, którą powinniśmy stosować dużo częściej.

Na co dzień – odżywka do włosów

Jest to taki kosmetyk, który każdy z nas powinien stosować podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Po każdym umyciu głowy warto nałożyć odżywkę, która wspomoże ich odbudowę i ochroni je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. To bardzo ważne, aby dobrać produkt odpowiedni do rodzaju naszych włosów oraz problemów, które nam dostarczają. Odżywka ma na celu wspomagać działanie szamponu.
Reklama
Właśnie ją należy dobierać pod kątem cech, jakie nasze włosy wykazują, aby ograniczyć ich przetłuszczanie, wypadanie czy też zmniejszyć poziom ich przesuszenia.

Dobre produktu i systematyczność aplikacji

Kosmetyki do włosów należy tak samo skrupulatnie stosować, jak kosmetyki do ciała albo twarzy. Ich regularne aplikowanie nie tylko sprawi, że będą dużo zdrowsze i ładniejsze, ale przede wszystkim przestaną sprawiać nam problemy przy układaniu i będą takie jak naprawdę tego oczekujemy. Stosowanie dobrze dobranych kosmetyków o wysokiej jakości to nie wszystko. Trzeba regularnie odwiedzać fryzjera i umiarkowanie korzystać z suszarki, prostownicy, czy lokówki. Stosowanie tylko kilku prostych zasad sprawi, że nasza fryzura będzie wyglądać zdrowo i atrakcyjnie na co dzień!  
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Reklama
Reklama
Reklama