Masz atak paniki? Sprawdź, jak go pokonać!
Udostępnij Google News
Zdrowie

Masz atak paniki? Sprawdź, jak go pokonać!

Wszyscy dookoła trąbią o tym, jak wielkie żniwo zbiera koronawirus. Trudno jest o tym nie myśleć, a pojawiające się wciąż nowe informacje mogą nas przytłaczać, to naturalne. Powtarza się, by pomimo wszystko zachować zimną krew i nie wpadać w panikę, jednak jak opanować strach by żyć w harmonii ze sobą? Co zrobić, by atak paniki zginął?

Atak paniki - jak z nim walczyć?

Ta zupełnie niekontrolowana reakcja na sytuację to nieprzyjemny sposób na wyzbycie się emocji. Osoba, która cierpi na stany lękowe, powinna przede wszystkim znaleźć sobie bezpieczne miejsce, w którym będzie mogła wyciszyć swoje emocje.

Panika związana z koronawirusem

Często bywa tak, że ataki paniki mamy w sytuacji, w której nie do końca potrafimy się odnaleźć. Obecnie wiele osób nie potrafi zachować zimnej krwi w związku z tym, co dzieje się z epidemią koronawirusa. To zupełnie nowa sytuacja, której uczą się w tej chwili nawet lekarze i trudno jest im przedstawić nam dobry plan działania. Pewne jest jednak to, że powinniśmy unikać dużych skupisk ludzkich, często myć ręce i po prostu siedzieć w domu. Jak jeszcze można poradzić sobie z atakami paniki w różnych sytuacjach?

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie