Krążki dopochwowe - czy warto je stosować?

Związki Piątek, 20 marca 2020
Oceń:
4 / 9 głosów

Jeśli nie planujesz powiększenia rodziny, w pewnym momencie związku będziesz musiała pomyśleć o tym, jak się zabezpieczać. Są różne metody antykoncepcji i jest ich naprawdę sporo, jednak którą wybrać, by rzeczywiście spełniała Wasze oczekiwania?

Krążki dopochwowe - co o nich wiadomo?

Krążek dopochwowy to tak zwany pierścień antykoncepcyjny. Jest to bardzo nowoczesna metoda służąca do zabezpieczania się przed ciążą. Działa w taki sposób, że hormony z krążka trafiają bezpośrednio do pochwy kobiety, nie trzeba więc dodatkowo połykać tabletek antykoncepcyjnych.
Kobiety coraz częściej wybierają krążki dopochwowe, gdyż są skuteczne i mają bardzo znikome skutki uboczne.

Czym jest krążek dopochwowy?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to pierścień o około 5 centymetrowej średnicy i niewielkiej grubości, który jest właściwie niewyczuwalny. Taki krążek trzeba wymieniać raz na trzy tygodnie i wielką jego zaletą jest to, że kobieta może go zaaplikować sama. Jakie jeszcze zalety wynikają ze stosowania tej metody antykoncepcyjnej?

To, że hormony są uwalniane prosto do pochwy sprawia, że skuteczność krążków antykoncepcyjnych wcale nie jest mniejsza od tabletek , a niektórzy twierdzą, że krążek daje nawet lepsze efekty. Krążek można też wymieniać naprawdę rzadko. Wystarczy raz na trzy tygodnie.

Źródło: pl.freepik.com