Masz cienkie włosy? Sprawdź, jak dodać im objętości!

Uroda Niedziela, 22 marca 2020
Oceń:
4 / 21 głosów

Każda kobieta marzy o zdrowych i gęstych włosach. Cienkie włosy są często powodem poważnych kompleksów. Na szczęście nie jest to problem, któremu nie można byłoby zaradzić. Jak dodać objętości cienkim włosom? Znamy na to sposoby!

Jak dodać włosom objętości?

Jeśli masz cienkie włosy, powinnaś je pielęgnować w odpowiedni sposób. Gdy Twoje włosy mają skłonność do przetłuszczania się, bardzo szybko tracą swoją "puszystość". Dlatego właśnie powinnaś myć swoją czuprynę regularnie. Zaopatrz się w odpowiednie szampony, które służą do częstego stosowania. Zazwyczaj mają w swoim składzie wyciągi z różnych roślin, witaminy oraz panthenol.

Nie zapominaj o odżywkach!

I tutaj również powinnaś decydować się na odpowiednio dobrany kosmetyk, specjalnie do cienkich włosów. Od czasu do czasu warto również nakręcić włosy na duże wałki. Dzięki temu Twoja fryzura naprawdę nabierze objętości. Co jeszcze możesz zrobić?

Modelowanie włosów to bardzo ważna kwestia w przypadku cienkich włosów. Tutaj przyda się przede wszystkim specjalna szczotka z dziurkami w środku z włosiem z tworzywa. Kiedy suszysz włosy suszarką, koniecznie nachyl się do przodu. Strumień powietrza delikatnie rozsieje włosy i nabiorą one przez to objętości.

Źródło: pl.freepik.com