Co robić z dzieckiem w domu? 5 przepisów na jadalne masy sensoryczne

Dziecko Piątek, 27 marca 2020
Oceń:
4 / 23 głosów

Zajęcia sensoryczne to idealna zabawa na trudny czas kwarantanny domowej. Rozwijają wyobraźnię i pomagają poznawać świat poprzez wszystkie zmysły. Tak naprawdę wcale nie potrzeba wiele, by zająć dziecko na dłuższy czas, bo bawić można się choćby mąką.

Dlaczego sensoplastyka jest fajna?

Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko. Wszyscy znamy to powiedzenie, które jest stare jak świat i jest w nim sporo prawdy. Dzieci przecież uwielbiają skakać w kałużach i wcinać obiad tak, żeby cała buzia była przy tym umorusana. To naturalne, że dzieci chcą poznawać świat wszystkimi zmysłami. Pozwólmy im na to! A na czas kwarantanny, mamy dla Was aż 5 sprawdzonych pomysłów na jadalne masy sensoryczne, którymi zajmiecie Wasze maluchy na długi czas.

Przepisy na masy sensoryczne

Czy Wiecie, że z wystarczy mieć w domu kaszę manną, by wyczarować z niej wyjątkową masę plastyczną? Wsypujemy kaszę manną do miseczki i bardzo powoli dodajemy do niej ciepłą wodę. Mieszamy, na bieżąco sprawdzając, czy konsystencja jest już odpowiednia. Pamiętaj, że kasza "puchnie" gdy wciąga wodę, dlatego po jakimś czasie może okazać się, że trzeba będzie jej jeszcze trochę dolać.

Drugi przepis na świetną masę plastyczną jest równie prosty. Wystarczy do mąki dolać zwykłego oleju - tutaj również trzeba sprawdzać na bieżąco konsystencję. Jeśli oleju będzie mniej, nasza masa będzie przypominała mokry piasek na plaży, jeśli więcej, to będzie to raczej coś na zasadzie ciastoliny.
Chcecie poznać jeszcze 3 fajne przepisy na masy plastyczne? Zajrzyjcie do galerii!

Nie musisz mieć w domu wyszukanych produktów, żeby zapewnić Twojemu dziecku wspaniałą, sensoplastyczną zabawę. W łatwy sposób możesz przygotować na przykład ryżolinę. Ugotuj ryż na wodzie lub mleku do tego stopnia, żeby był dosłownie rozgotowany. Możesz zafarbować go przyprawami lub naturalnymi sokami. Zgnieć dokładnie ziarenka ryżu, a powstanie z nich super plastyczna masa.

Źródło: pl.freepik.com