Co robić z dzieckiem podczas kwarantanny?
Udostępnij Google News
Dziecko

Co robić z dzieckiem podczas kwarantanny?

Kwarantanna została przedłużona. Już w czwartek dzieci miały ponownie ruszyć do szkół i przedszkoli, ale sytuacja związana z koronawirusem jest na tyle poważna, że władze państwa zadecydowały, iż ta przerwa się wydłuży. Rodzice zastanawiają się, co mogą robić z dziećmi w domu i choć większość z nich podeszła do tematu bardzo kreatywnie, to jednak każdemu pomysły czasem się kończą. Jak spędzać z dzieckiem czas kwarantanny? Co zrobić, by ten czas był dla nich ciekawy i płynął szybciej?

Co robić z dzieckiem podczas kwarantanny?

Wprawdzie nauczyciele szkół i przedszkoli otrzymali nakaz nauczania przez internet i większość z nich, już od prawie dwóch tygodni podsyła swoim uczniom i przedszkolakom zarówno zadania do wykonania, jak i pomysły na kreatywne prace, czy zabawy. Mimo to dzień jest przecież długi, dlatego i rodzice muszą radzić sobie również sami. A co robić z dzieckiem podczas kwarantanny?

Pomysły na zabawy dla dzieci

Jeśli co weekend wybieraliście się z dziećmi do kina, nic straconego. W zaciszu domowym również można poczuć się jak w prawdziwym kinie. Wystarczy dobry film (bajka), trochę popcornu, prażynki, przygaszone światło i już jest magia.
Warto też zafundować dziecku najprawdziwszy teatr. Najpierw zróbcie razem pacynki. Później ustawcie krzesła i okryjcie je kocem. A reszta? Zależy już tylko od Waszej wyobraźni. Nie polecamy przygotowywać wcześniej scenariuszy, najlepiej pójść na żywioł. Co jeszcze można robić z dzieckiem w domu? Zobacz!

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie