Na czym można zarobić w internecie w czasach pandemii?

Finanse Czwartek, 9 kwietnia 2020
Oceń:
4 / 11 głosów

Od początku krajowej kwarantanny wiele firm upadło. Zamykają się szczególnie te przedsiębiorstwa, które były jedno czy dwuosobowe. Salony fryzjerskie, kosmetyczne, sklepy odzieżowe a galeriach handlowych. Tym firmom nie wolno funkcjonować, a żyć przecież za coś trzeba, to też przedsiębiorcy szukają nowych sposobów na zarabianie pieniędzy, a my mamy dziś dla Was kilka pomysłów.

Jeśli możesz, przenieś biznes do internetu

To chyba najprostsza z możliwych opcji. Od wielu lat powtarza się, jak ważne jest to, by działać wielopoziomowo. Zatem jeśli prowadzisz sklep stacjonarny, prowadź także profil na facebooku czy Instagramie. Dzięki temu Twoi klienci będą mieli okazję dowiedzieć się o wszelkich nowościach, a Ty nie stracisz z nimi kontaktu w sytuacji takiej, jak ta teraz.

Załóż sklep internetowy

Jeżeli masz to szczęście, że Twoi klienci są z Tobą na facebooku czy instagramie, warto albo sprzedawać swoje produkty poprzez profil na fb, albo założyć specjalnie w tym celu sklep internetowy. Wprawny informatyk zrobi to w ciągu jednego dnia, a Ty nie będziesz musiała myśleć o zamykaniu działalności. Co jeszcze możesz zrobić, by przetrwać ten trudny czas?

W czasach zdalnego nauczania nauczyciele aktywnie poszukują pomysłów, które mogliby przedstawić swoim uczniom. Przygotowywanie kart pracy i prezentacji jest dość czasochłonne, jednak można na tym naprawdę dobrze zarobić. Nie musisz mieć wielkich zdolności graficznych. Wystarczy, że wykorzystasz obrazki dostępne na specjalnych platformach, na których wykupuje się abonament. A później już tylko canva - i można działać. Za plik takich pomocy edukacyjnych można życzyć sobie nawet kilkadziesiąt zł.

Źródło: pl.freepik.com