Jak zbić gorączkę domowym sposobem?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jak zbić gorączkę domowym sposobem?

W obecnej sytuacji nawet podwyższona temperatura bywa powodem do paniki. Trudno jest umówić się na wizytę lekarską, a diagnoza wydawana jest przez telefon. Tak samo odbywa się wystawianie recept. Co zrobić, jeśli temperatura jest wysoka, a leki przeciwgorączkowe nie działają? Jak zbić gorączkę domowym sposobem?

Skąd bierze się temperatura?

Kiedy nasz organizm toczy walkę z bakteriami i wirusami albo grzybami, włącza swoją reakcję obronną, jaką jest gorączka. Gdy temperatura przekracza 39 stopni, czasem trudno jest zbić ją wyłącznie lekami i trzeba wspomagać się również domowymi sposobami. Najpierw sięgamy jednak po paracetamol oraz ibuprofen. Zażywamy je naprzemiennie.

A co, jeśli leki nie pomagają?

Jak zbić gorączkę domowym sposobem? Jednym z najlepszych sposobów na zbijanie gorączki są zimne okłady na czoło. Wystarczy namoczyć zimną wodą ręcznik lub szmatkę i trzymać na czole przez około 20 minut. Takim okładem warto też obłożyć kark oraz pachwiny.
Świetnie sprawdza się też letnia kąpiel. Pamiętaj jednak, by woda w wannie nie była lodowata, bo organizm przeżyje szok. Woda może mieć temperaturę maksymalnie o dwa stopnie niższą niż obecna temperatura ciała. Niestety doznania podczas takiej kąpieli są średnio przyjemne, za to efekt jest naprawdę zadowalający.

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie