Dzika róża - jakie ma właściwości?

Zdrowie Czwartek, 16 kwietnia 2020
Oceń:
4 / 18 głosów

Znasz dziką różę? Jeśli nigdy nie słyszałaś o jej wspaniałych właściwościach, prawdopodobnie widziałaś przynajmniej jej krzak. W Polsce - jak i w całej Europie - można ją spotkać łatwo. W zasadzie rośnie wszędzie tam, gdzie jest klimat umiarkowany.

3 metry wysokości i liczne kolce

To cechy charakterystyczne krzewu dzikiej róży. Istotne jest też to, że kwiaty nie są tak zachwycające, jak róża tradycyjna. Znajdziemy na nich zaledwie po pięć płatków, a i kolorystyka jest dość monotonna. Ale przecież to nie o wygląd tutaj chodzi, a o właściwości.

Witaminy i minerały

Jeśli myślisz, że czarna porzeczka zawiera dużo witaminy C, to pomyśl, że dzika róża ma jej o dziesięć razy więcej. Nic więc dziwnego, że to doskonały wspomagacz walki z wszelkimi przeziębieniami, ale też innymi chorobami. Stosuje się ją także w przypadku dbania o urodę. Co jeszcze wiemy o dzikiej róży?

Do przygotowania naparu z dzikiej róży musimy mieć suszone owoce. Zbiera się je jednak dopiero w październiku. Jeżeli zależy Ci na zrobieniu naparu już teraz, możesz odwiedzić aptekę, bądź zaprzyjaźniony sklep zielarski. Tam na pewno dostaniesz to, czego szukasz.

Źródło: pl.freepik.com