Kiedy pójść do seksuologa?

Związki Wtorek, 21 kwietnia 2020
Oceń:
4 / 26 głosów

Czy też masz wrażenie, że obecnie niemalże wszystko kręci się wokół seksu? Reklamy telewizyjne, plakaty, zdjęcia w magazynach - wszystko wręcz tym seksem ocieka. Wydawać by się mogło zatem, że nikt nie ma z tym tematem problemu, ale w takim razie, dlaczego tak wiele osób korzysta z porad seksuologa?

Rzadko mówi się o problemach

A powodem takiego podejścia jest przede wszystkim wstyd. No bo skoro wszystko wydaje się być takie idealne, to może tylko my mamy jakieś problemy. Istnieją osoby, dla których wizyta u lekarza, jakim jest seksuolog, jest czymś zupełnie zupełnie zwyczajnym, tak jak pójście na kontrolną wizytę do swojego internisty. Dla większości osób jednak to wielki wstyd, którego nie potrafią przezwyciężyć.

W czym może nam pomóc seksuolog?

Lekarz seksuolog pomoże nam w problemach, które mają podłoże o charakterze somatycznym, czyli związanym z naszym ciałem. Jeśli problem tkwi gdzieś głębiej, będzie trzeba skorzystać z usług psychologa seksuologa. On wprawdzie nie wypisze nam recepty i nie przeprowadzi tradycyjnego badania, ale może przeprowadzić psychoterapię, która w takim przypadku jest najskuteczniejszą metodą leczenia. Czego spodziewać się podczas pierwszej wizyty?

Pierwsza wizyta będzie polegała głównie na zadawaniu pytań. Lekarz seksuolog musi dowiedzieć się jak wyglądało ostatnio twoje życie intymne, ale również czy masz za sobą w ostatnim czasie jakieś zabiegi, czy rodziłaś, czy zażywasz jakieś leki. Lekarz zleci też badania. Jeśli twoim seksuologiem będzie psycholog, to wizyta będzie przebiegała bardzo podobnie, natomiast nie otrzymasz skierowania na badania.

Źródło: pl.freepik.com