Jak przygotować się na poród?

Dziecko Niedziela, 26 kwietnia 2020
Oceń:
4 / 20 głosów

Dziewięć miesięcy ciąży wydaje się ciągnąć w nieskończoność. Szczególnie jeśli końcówka ciąży jest trudna, a nawet gdy brzuszek nie osiągnął imponujących rozmiarów, zawsze na koniec pojawiają się trudność z oddychaniem czy bóle kręgosłupa. Jednak kiedy zbliża się godzina zero, przyszła mama coraz bardziej się stresuje. Jak się przygotować na poród?

Jak się przygotować na poród

Tak naprawdę, do porodu należy przygotowywać się już od pierwszej chwili, gdy dowiadujemy się, że jesteśmy w ciąży. Na początek trzeba się wyposażyć w zestaw witamin i kwas foliowy, a następnie pomyśleć o zdrowej diecie. Teraz jeszcze ważniejsze jest odpowiednie odżywianie.

Powinnaś też zachować aktywność fizyczną

Jak to mówią - w zdrowym ciele, zdrowy duch. Nie warto rezygnować z aktywności fizycznej w ciąży. Oczywiście, jeśli lekarz stwierdzi, że nie ma ku temu powodów. Niezbyt intensywny wysiłek fizyczny będzie miał zbawienny wpływ na Twoje samopoczucie w trakcie całej ciąży, jak i podczas samego porodu.
Co jeszcze możesz zrobić, by przygotować się na poród?

Zacznij chodzić do szkoły rodzenia. Szczególnie, jeśli to Twoje pierwsze dziecko. Tam nauczysz się techniki oddychania i dowiesz się wielu innych, ważnych rzeczy dotyczących nie tylko samego porodu, ale również tego jak będzie zmieniało się Twojego ciało podczas ciąży i po samym porodzie. Porozmawiacie o połogu i o najczęstszych problemach rodzicielstwa.

Źródło: pl.freepik.com