Dlaczego warto jeść płatki owsiane?
Udostępnij Google News
Kuchnia

Dlaczego warto jeść płatki owsiane?

Płatki owsiane to prawdziwe śniadanie mistrzów. Choć podobno nie każdy potrafi przekonać się do ich smaku. Jeśli jednak już raz się w nich zasmakuje, trudno później zrezygnować ze śniadań z płatkami owsianymi w roli głównej. To bardzo wartościowy składnik naszej diety, a do tego naprawdę przepyszny!

Płatki owsiane - jak jeść?

Przygotowanie płatków owsianych wcale nie jest trudne. Tak naprawdę wystarczy zalać je mlekiem lub wodą i odstawić na noc. Do tak zwanej nocnej owsianki dodajemy tylko później ulubione owoce, orzechy, czy np. wiórki kokosowe. Można ją podgrzać, ale nie trzeba. Dla bardziej wymagających i cierpliwych jest też opcja przygotowania owsianki w garnku. Gotujemy ją tak długo, aż płatki zaczną się "ciągnąć" i staną się kleiste.

Owsianka to nie tylko smak

To również cała masa wyjątkowych właściwości. To głównie dla nich warto ją regularnie jeść. Oczywiście by zaspokoiła nasz głód i zapotrzebowanie kaloryczne, musimy zrobić z niej takie danie PETARDĘ. Nie żałuj więc zdrowych dodatków, a wyczarujesz sobie bardzo wartościowe śniadanie. A dlaczego konkretnie warto jeść owsiankę?

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie