Nie lubisz owsianki? W takim razie pewnie nie wiesz jak ją jeść!
Udostępnij Google News
Kuchnia

Nie lubisz owsianki? W takim razie pewnie nie wiesz jak ją jeść!

Niektórzy uwielbiają płatki owsiane, a inni ich nie znoszą. Z nimi jest w zasadzie tak jak z każdym innym produktem spożywczym, jednak wiele osób nie wprowadza ich do diety, tylko dlatego, że nie potrafi ich odpowiednio przygotować. Owsianka może być naprawdę smaczna. Można się w niej zakochać tak bardzo, że będzie się chciało ją jeść na codzienne śniadanie. A w dodatku ma jeszcze mnóstwo pozytywnych właściwości!

Dlaczego warto jeść płatki owsiane?

Owsianka zawiera beta glukan, czyli taki błonnik, który rozpuszcza się w wodzie i hamuje nasz głód. Jest więc idealna dla osób, które chcą zrzucić trochę kilogramów, lub po prostu zadbać o zdrową dietę, po płatki owsiane dostarczają całkiem sporo wartości odżywczych.

Owsianka może zastępować leki na nadciśnienie. Oczywiście o tym, czy pacjent może zaprzestać ich stosowania, może zadecydować jedynie lekarz, ale fakty są takie, że płatki owsiane mogą znacząco obniżyć ciśnienie krwi.

Płatki owsiane obniżają cholesterol, a także chronią serce. Dzięki płatkom owsianym w diecie poziom cukru we krwi powinien być unormowany.

Płatki owsiane mają jeszcze inne właściwości

Jeśli będą spożywane w godzinach wieczornych, pomogą w zasypianiu, a gdy wprowadzimy owies do diety dzieci przed 6 miesiącem ich życia, będzie mniejsza szansa na to, że zachorują na astmę. Jak widzisz zatem, jest to niezwykle cenny składnik odżywczy. A jak dobrze przyrządzić owsiankę? Podpowiadamy!

Zobacz też:
Lubisz marchewkę? Sprawdź, dlaczego warto ją jeść!
Dlaczego warto jeść szpinak? Znasz jego właściwości?
Dlaczego warto jeść ryby? 3 przepisy na świąteczną rybkę!

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie