Jakie są różnice między kobietą i mężczyzną? Poznaj je wszystkie!
Udostępnij Google News
Psychologia

Jakie są różnice między kobietą i mężczyzną? Poznaj je wszystkie!

Masz problem z dogadywaniem się ze swoim facetem? Musisz wiedzieć, że to, co dla Ciebie wydaje się oczywiste, dla niego może być jedną wielką niewiadomą, a wszystko dlatego, że umysł kobiety i mężczyzny działa zupełnie inaczej. Są między nami różnice - również psychologiczne.

Różnice między kobietą a mężczyzną

Warto zacząć od tych biologicznych. Inna gospodarka hormonalna, a także anatomia. Są też różnice związane z mózgiem, gdzie u kobiet jest sporo więcej połączeń między jedną półkulą a drugą. Ale takich różnic jest więcej. Co o nich wiadomo?

Różnice w uwarunkowaniach biologicznych

Mężczyźni mają lepiej rozwinięte zdolności przestrzenne, którymi opisuje się umiejętność wyobrażania sobie kształtu czy proporcji albo położenia przeróżnych rzeczy. Co ciekawe, mężczyźni również zwykle są lepsi od kobiet w matematyce, ale dopiero w późniejszych klasach, bo początki są łatwiejsze dla kobiet. Punkt dla kobiet natomiast pojawia się przy zdolnościach werbalnych. To one zaczynają wcześniej mówić, potrafią też szybciej czytać i mają mniejsze problemy z ortografią, interpunkcją czy gramatyką. Jakie jeszcze różnice między kobietą a mężczyzną są widoczne?

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie