Jakie są różnice między kobietą i mężczyzną? Poznaj je wszystkie!

Psychologia Czwartek, 21 maja 2020
Oceń:
4 / 30 głosów

Masz problem z dogadywaniem się ze swoim facetem? Musisz wiedzieć, że to, co dla Ciebie wydaje się oczywiste, dla niego może być jedną wielką niewiadomą, a wszystko dlatego, że umysł kobiety i mężczyzny działa zupełnie inaczej. Są między nami różnice - również psychologiczne.

Różnice między kobietą a mężczyzną

Warto zacząć od tych biologicznych. Inna gospodarka hormonalna, a także anatomia. Są też różnice związane z mózgiem, gdzie u kobiet jest sporo więcej połączeń między jedną półkulą a drugą. Ale takich różnic jest więcej. Co o nich wiadomo?

Różnice w uwarunkowaniach biologicznych

Mężczyźni mają lepiej rozwinięte zdolności przestrzenne, którymi opisuje się umiejętność wyobrażania sobie kształtu czy proporcji albo położenia przeróżnych rzeczy. Co ciekawe, mężczyźni również zwykle są lepsi od kobiet w matematyce, ale dopiero w późniejszych klasach, bo początki są łatwiejsze dla kobiet. Punkt dla kobiet natomiast pojawia się przy zdolnościach werbalnych. To one zaczynają wcześniej mówić, potrafią też szybciej czytać i mają mniejsze problemy z ortografią, interpunkcją czy gramatyką. Jakie jeszcze różnice między kobietą a mężczyzną są widoczne?

Kobiety są bardziej spostrzegawcze i potrafią łączyć ze sobą fakty. Mają też lepszą pamięć, szczególnie do przypadkowych informacji różnego rodzaju, ale to pozytywna cecha, która przydaje się często gospodyniom domowym. Kobiety potrafią odczytywać mowę ciała. Mimika, gesty - nie mają przed nimi większych tajemnic. Przy czym mężczyźni są jednak mało domyślni.

Źródło: pl.freepik.com