Jak wykorzystać cytrynę do sprzątania?
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Jak wykorzystać cytrynę do sprzątania?

Cytryna to nie tylko bogactwo witamin i wyjątkowe walory smakowe, ale również prawdziwa pomoc przy sprzątaniu. Obecnie coraz więcej gospodyń domowych odchodzi od kupowania chemicznych środków czystości i stawia na te zupełnie naturalne, a nawet zrobione w domu. Wśród ich ulubionych produktów do sprzątania jest właśnie CYTRYNA.

Cytryna do sprzątania - jak ją wykorzystać?

Jeśli masz w domu drewnianą deskę do krojenia, to doskonale wiesz, że czasami potrafi ona przejść silnie jakimś zapachem, albo się mocno poplamić. Na szczęście jest na to sposób! Wystarczy dokładnie wysmarować taką deskę sokiem z cytryny i pozwolić mu się wchłonąć, po czym po prostu ją spłukać i wytrzeć. Gwarantujemy, że deska będzie jak nowa.

Co jeszcze potrafi sok z cytryny?

Jeśli na kranach w twoim domu wciąż osadza się mydło czy kamień, to tutaj też pomoże sok z cytryny. Wystarczy przetrzeć takie miejsca plasterkiem owocu, a później po prostu osuszyć miękką ściereczką.
Cytryna jest także nieoceniona w sprzątaniu kuchenki mikrofalowej. Zazwyczaj przecieramy wyłącznie talerz, a przecież brud osadza się również na jej ściankach. Ale wystarczy umieścić na talerzu miseczkę z wodą i sokiem z cytryny i włączyć mikrofalówkę na kilka chwil. Po wyjęciu miski należy przetrzeć ścianki. W ten sposób nie tylko wyczyścimy mikrofalówkę, ale również pozbędziemy się z niej przykrego zapachu.
Czy to już wszystko, co potrafi cytryna? Zdecydowanie NIE!

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie