Jak zrozumieć swojego kota?
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Jak zrozumieć swojego kota?

Jeśli chcesz przygarnąć jakieś zwierzę domowe, świetnym pomysłem może okazać się kot. Potrafi on wnieść do domu wiele radości i choć uwielbia chadzać własnymi drogami, to jest niesamowicie przywiązany do właściciela. Ale jak go zrozumieć? Skąd wiedzieć, kiedy kot jest szczęśliwy, zły, albo chory?

Kot i jego mowa ciała

Z kotem nie porozmawiasz jak z człowiekiem. Ale jeśli poznasz jego mowę ciała, szybko nauczysz się rozpoznawać jego emocje oraz potrzeby. Najwięcej mogą zdradzić kocie oczy, z których da się odczytać, czy nasz kociak jest zadowolony i szczęśliwy, czy przestraszony. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, czy Twój kociak darzy Cię sympatią, przyjrzyj się jego spojrzeniu. Gdy wpatruje się w ciebie swoimi kocimi ślepkami, a przy tym delikatnie je mruży, możesz być pewna, że skradłaś jego serce.

Więcej wyczytasz z kocich źrenic

Gdy się zwężają, to znaczy, że kot jest naprawdę zły. Gdy są rozszerzone, może to oznaczać wiele odczuć. Kot może się wtedy bać albo bardzo ufać (czyli w zasadzie dwie sprzeczne informacje). Kocie źrenice reagują powiększeniem także w momencie, gdy w zasięgu jego wzroku jest jego ukochany przysmak. Czego jeszcze możesz dowiedzieć się o kocie, obserwując jego mowę ciała?

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie