Myślisz, że Wiesz wszystko o włosach? Te ciekawostki Cię zaskoczą!
Udostępnij Google News
Uroda

Myślisz, że Wiesz wszystko o włosach? Te ciekawostki Cię zaskoczą!

Jak szybko rosną włosy? Kiedy zaczynają rosnąć? Czym tak naprawdę są i jak powstają? Czy gęstość włosów zależy od narodowości? Dlaczego po porodzie kobiety narzekają często na wypadające włosy? Odpowiadamy dziś na te i jeszcze inne pytania dotyczące włosów. Te ciekawostki o włosach z pewnością Cię zaskoczą.

Ciekawostki o włosach

Czy Wiesz, że Twoje włosy rosną około 1 cm co miesiąc? Tak naprawdę są to martwe i zrogowaciałe twory, które tworzą się z komórek naskórka. Włosy zaczynają się tworzyć już w brzuchu mamy i dzieje się to około trzeciego miesiąca życia płodowego. Co jeszcze o nich wiemy?

Czy wiesz, że..?

Najszybciej rosną włosy Azjatom. Z kolei najwolniej ten przyrost następuje u osób czarnoskórych. Jeżeli chcemy mieć włosy długie do pasa, musimy poczekać około 8 lat - oczywiście biorąc pod uwagę, że włosy "hodujemy" od zera.
Choć to kobiety najczęściej chcą mieć piękną, bujną czuprynę to niestety muszą pogodzić się z faktem, że to mężczyznom włosy rosną najszybciej. Warto też wiedzieć, że podcinanie włosów wcale nie sprawia, że rosną one szybciej. WCALE!

Źródło: <a href=\\\'https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie-wektory/kwiat\\\'>Kwiat zdjęcie utworzone przez jcomp - pl.freepik.com</a>
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie