jak wyczyścić walizkę

Jak wyczyścić walizkę? Sprawdzone domowe sposoby

Przejdź do galerii zdjęć
W końcu macie okazję wyjechać na swoje wymarzone wakacje. Przygotowałaś wszystko. Pozostało tylko się spakować i możecie ruszać. Niestety, okazuje się, że Twoja walizka nie jest gotowa na podróż. Zabrudzenia wyglądają nieestetycznie i są zagrożeniem dla twoich rzeczy. Brudna walizka to częsty problem, zwłaszcza jeżeli przeleżała jakiś czas na strychu lub w piwnicy. Jak wyczyścić walizkę? Jakie są sposoby na brudną walizkę?
Reklama
Jak wyczyścić walizkę? Istnieją sprawdzone domowe sposoby na brudną walizkę. Czyszczenie walizki może być jednak trudne i warto zrobić to sprytnie. Na rynku można znaleźć dedykowane preparaty, natomiast są one często drogie i niekoniecznie skuteczniejsze. W szale pakowania często nie mamy też czasu na wycieczki do sklepu, dlatego warto posiłkować się tym, co mamy w domu. Brudna walizka nie tylko wygląda nieestetycznie, ale może zabrudzić nam ubrania. I chociaż czyszczenie walizki, może wydawać się uporczywe, to w rzeczywistości jest dość proste. Należy jednak pamiętać, że musimy uważać, ponieważ metoda zależy od tworzywa, z jakiego zrobiona jest nasza walizka. Najlepiej sprawdzić detergent lub specyfik na małym fragmencie, aby uniknąć odbarwień.
Reklama
Jak wyczyścić walizkę specyfikami dostępnymi w naszych domach?
  • Brudna walizka, to coś, czego możemy uniknąć. Postępując zgodnie z filozofią - ,,lepiej zapobiegać, niż leczyć”, zanim schowasz walizkę w najciemniejszy kąt w swoim domu, wsyp do niej łyżeczkę sody oczyszczonej. Soda pochłonie zapach wilgoci i stęchlizny oraz zapobiegnie osiadaniu i wnikaniu kurzu.
  • Bywa też tak, że coś nam się wyleje w walizce, nie doczyścimy tego i zostają plamy, a czasem nawet pleśń. W związku z tym brudne miejsce przetrzyj wodą z octem (pół szklanki wody, pół octu) i pozostaw do wyschnięcia na całą noc. Ocet nie tylko usprawnia czyszczenie walizki, ale również niweluje brzydkie zapachy.
  • Jeżeli posiadasz walizkę obitą materiałem i podczas ostatniej podróży doszło do jej pobrudzenia. Możesz zmyć plamy środkiem do prania wełny lub dywanów.
  • Jeżeli posiadasz myjkę parową, możesz nią wyczyścić i odświeżyć walizkę. Brudna walizka szybko zostanie oczyszczona i odświeżona, a ty zaoszczędzisz sobie szorowania.
  • Jeżeli pobrudziła ci się walizka z twardą obudową, możesz ją wyczyścić miękką ściereczką, nasączoną płynem do naczyń lub środkiem do czyszczenia plastikowych powierzchni, natomiast wszelkie materiałowe walizki, należy oczyszczać detergentami do tapicerek.
Jak dbać o walizki, aby się nie brudziły?
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: jak wyczyścić walizkę
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama