jak byc odważną w sypialni

Jak otworzyć się na nowości w sypialni?

Przejdź do galerii zdjęć
Wiele lat związku robi swoje. Często jest nam ze sobą tak dobrze, że nie myślimy o tym, aby coś zmienić. Tymczasem, nagle pewnego dnia czujemy, że seks stał się dla nas rutyną. Chociaż jest przyjemnie, to nic nas nie zaskakuje, nie ma eksplozji zmysłów. Czas przełamać rutynę, jak otworzyć się na nowości w sypialni?
Reklama

Dlaczego popadamy w rutynę?

Można by się zastanawiać, czemu skoro większość z nas żyje w udanych związkach, do naszej sypialni wkrada się monotonia i nuda? Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele. Przede wszystkim życie codzienne i stres. Mamy ochotę na seks, ale jesteśmy tak zmęczeni dniem, że zwyczajnie w świecie, traktujemy zbliżenie, jako zwykłe zaspokojenie potrzeby i nic więcej. Ponadto, jako ludzie mamy tendencję do przyzwyczajania się do tego, że jest dobrze, jak jest. Na początku związku staramy się. Kobiety chcą być gorącymi kochankami, a mężczyźni na każdym kroku wynoszą swoje partnerki pod niebiosa. Z czasem, gdy już czujemy się pewnie, tego nie robimy. Nie dlatego, że kochamy się, czy pragniemy mniej, ale dlatego, że nie czujemy zagrożenia. To bardzo dobry znak, jednak w łóżku rodzi to pewne komplikacje. Oczywiście, często jest tak, że i Tobie jest tak dobrze i partnerowi również.
Reklama
Jednocześnie, obydwoje czujecie, że fajniej by było, gdyby coś się zmieniło. Nuda w łóżku zabiła nie jeden związek. Taki stan rzeczy może doprowadzić to całkowitego ustania współżycia, a nawet rozstania. Jak przerwać ten stan i jak być odważną w łóżku?

Jak otworzyć się na nowości w sypialni?

Łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić. Wiele z nas ma fantazje erotyczne, wizję tego, jak miałby wyglądać idealny seks. Problem w tym, że gdy przychodzi na otwieranie się na eksperymenty w sypialni, to nagle spotykamy się z blokadą. Nuda w łóżku nie będzie możliwa do przełamania. Jeżeli obydwoje nie pozwolimy sobie na trochę fantazji i nie odblokujemy się, na swoją seksualność. Jak otworzyć się na nowości w sypialni zatem?
  • Odwaga i eksperymenty w sypialni są niejako obrazem tego, jak my sami czujemy się ze sobą i z partnerem. W sypialni nie ma miejsca na kompleksy.  Jeżeli chcesz wiedzieć, jak być odważną w łóżku, musisz najpierw stać się odważną kobietą na co dzień. Dlatego, zanim oddasz się wirowi namiętności, pokochaj lub chociaż zaakceptuj siebie. On już cię zaakceptował.
  • Najpierw otwórz się na rozmowę. Słowa mają moc, a dobra rozmowa o potrzebach, fantazjach nawet okraszona odrobiną humoru, z pewnością pozwoli wam rozeznać się w waszych marzeniach łóżkowych i przy okazji, pozwoli wam je oswoić. Czasem sami siebie zawstydzamy fantazjami erotycznymi, po ich omówieniu okazać się może, że to normalniejsze i naturalniejsze niż wam się wydaje.
  • Idźcie na zakupy. Oczywiście nie takie zwyczajne. Wybierzcie się do sklepu z bielizną, niech on wybierze coś na was wspólny wieczór, a następnie, co wam szkodzi, idźcie do sklepu erotycznego. Nie musicie nic kupować, chociaż gadżety bardzo podkręcają atmosferę w sypialni. W wielu sklepach znajdują się profesjonalni doradcy, którzy również mogą z wami porozmawiać i nakierować was, na jakiś ciekawy scenariusz, który wykorzystacie w sypialni.
  • Nie zmuszajcie się do niczego. Nic tak bowiem nie zniechęca go eksperymentów w łóżku, niż przykre wspomnienia.

Co jeszcze możesz zrobić?

Reklama
Zobacz galerię zdjęć: jak byc odwazna w sypialni
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama