balia ogrodowa

Jaką balię ogrodową wybrać?

Drewniana balia ogrodowa to idealny zamiennik plastikowego jacuzzi. Balie urzekają naturalnym designem, prostą i niezawodną budową oraz atrakcyjną ceną. Wybór balii nie jest prosty. Doradzamy jak wybrać odpowiedniego producenta i idealny model skrojony na miarę swoich potrzeb.
Reklama

Balia ogrodowa – Producent? Drewno? Gwarancja?

Pierwszym aspektem przy zakupu balii ogrodowej jest wybór odpowiedniego producenta, który oferuje balie z najlepszych materiałów i z gwarancją. Sztuka produkcji balii jest szeroko rozwinięta w Finlandii i tam też są najlepsi specjaliści. Fińskie balie produkowane są z trwałego i wieloletniego drewna termicznego poddanego 100 godzinnej obróbce cieplnej. Jakość produkcji potwierdza certyfikat ISO, na balie udzielana jest także 24 miesięczna gwarancja. To pewność zakupu niezawodnego urządzenia.

Ogrodowa balia dla 2, 6 i 8 osób

Kompaktowa balia dla dwóch osób zwana też po prostu drewnianą wanną jest świetną opcją dla par, które uwielbiają się relaksować tylko we dwoje w romantycznej, spokojnej atmosferze. Mniejsza balia to także oszczędność wody, czasu potrzebnego na ogrzewanie oraz energii.
Reklama
Balia dla 6 i 8 osób będzie idealna dla większej rodziny, a także dla osób, które lubią spędzać wolny czas z grupą znajomych i przyjaciół. Duże balie polecane są również dla ośrodków wypoczynkowych.
balia ogrodowa

Drewniana balia czy z plastikowym wkładem?

Balia wykonana w całości z drewna prezentuje się wyjątkowo. Jest bardzo naturalna i urzeka swoją prostotą i oryginalnością. O ile balia została wykonana z drewna termicznego pozostaje wodoszczelna przez wiele lat użytkowania. Jednak czyszczenie drewnianego wnętrza jest nieco trudniejsze niż plastiku, dlatego powstawały balie wyposażone we wkład wewnętrzny.
Reklama
Jest to bardziej higieniczne rozwiązanie. Wkład z polietylenu lub akrylu jest estetyczny, przyjemny dla ciała i łatwy w utrzymaniu czystość. To wygodne rozwiązanie, choć trzeba szczerze przyznać balia z wkładem traci nieco swój naturalny charakter.

Ogrzewanie balii ogrodowej

Tradycyjne balie ogrzewane są piecem na drewno. Jeśli z beczki planujemy korzystać 2-3 razy w miesiącu takie ogrzewanie może mieć sens. Balie na drewno i na gaz polecane są właśnie na krótki np. weekendowy relaks. W sobotę nalewamy wody, grzejemy i kąpiemy się przez weekend i w niedzielny wieczór wypuszczamy wodę. Całkiem inaczej działają elektryczne balie, które są cały czas w gotowości. Balia raz nagrzana utrzymuje wskazaną temperaturę przez wiele dni.
Reklama
Z takiej balii można korzystać praktycznie codziennie. Balie na prąd wyposażone są w filtry, które odpowiadają za czystość wody. Dzięki filtracji i stosowaniu chemii woda pozostaje czysta do 8 tygodni. Ogrzewanie elektryczne to bardzo komfortowe rozwiązanie, które daje nam możliwość łatwego i częstego korzystania z uroków balii. Balie elektryczne stają się coraz modniejsze i są to najczęściej wybierane modele wśród fińskich balii ogrodowych.
balia ogrodowa
Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama