śmierdzące buty

10 sprawdzonych sposobów na śmierdzące buty

Przejdź do galerii zdjęć
Śmierdzące buty to problem, który dotyka kobiety, jak i mężczyzn. Przyczyną może być sam materiał, z którego są zrobione buty lub nasza uroda związana z poceniem się stóp. Trudno uniknąć tego zjawiska, zwłaszcza jeżeli w butach chodzimy wiele godzin oraz na dworze jest wysoka temperatura. Co robić, żeby buty nie śmierdziały?
Reklama

Dlaczego buty brzydko pachną?

Najczęstszym powodem brzydkiego zapachu z butów jest pot. Wielogodzinne chodzenie w butach, które nie oddychają do tego wysoka temperatura i problem gotowy. Przepocone buty nie tylko brzydko pachną, ale również są siedliskiem grzybów i bakterii, za ten zapach odpowiadają. Czasem samo wietrzenie obuwia, czy zmiana wkładki nie pomaga. Ponadto najczęściej chodzimy w butach, mając na nogach jeszcze skarpetki, pończochy, czy rajstopy. Pod tymi wszystkimi warstwami wskutek rozkładu potu powstają właśnie, wcześniej wspominane bakterie.

10 sprawdzonych sposób na śmierdzące buty

Jest wiele sprawdzonych domowych, jak i również ,,sklepowych” sposób na śmierdzące buty. Czasem samo wietrzenie nie wystarcza i buty w dalszym ciągu brzydko pachną. Jak zwalczyć śmierdzące buty?
 1. Soda oczyszczona

  To sprawdzony środek na wszystko. Jeżeli cokolwiek złego dzieje się w waszym domu, to prawdopodobnie remedium na wasze troski jest soda oczyszczona. A tak całkiem poważnie, należy wsypać sodę oczyszczoną do butów, tak aby wypełniły nam cały but. Odstawiamy na noc, a rano wytrzepujemy z butów. Środek obuwia należy przetrzeć dokładnie ściereczką, brzydki zapach powinien zostać całkowicie wchłonięty i zniknąć.
 2. Alkohol

  Alkohol to świetny sposób na przepocone buty. Co zrobić, żeby buty nie śmierdziały? Należy nasączyć spirytusem waciki kosmetyczne, a następnie włożyć je w śmierdzące buty do momentu aż alkohol wyparuje. Dodatkowy plus tego zabiegu wynika z faktu, że jeżeli przyczyną brzydkiego zapachu były grzyby, zostaną one zlikwidowane, ponieważ alkohol etylowy jest antyseptykiem.
 3. Cedr

  Cedr znany jest ze swoich zdolności pochłaniania wilgoci. Należy wkładki butów nasączyć olejkiem cedrowym lub kupić już takie z włókna zrobionego z drewna cedrowego, wówczas unikniemy problemów z brzydkim zapachem.
 4. Zimno

  Stara szkoła naszym mam i babć mówi jasno- na śmierdzące buty pomoże zimno. Buty należy włożyć do foliowej torebki, a następnie wsadzić do zamrażalnika na noc. Zimno całkowicie usunie brzydki zapach.
 5. Spraye do butów ze srebrem

  W sklepach obuwniczych, drogeriach, czy aptekach jest wiele środków w formie dezodorantu do butów, które skutecznie usuwają brzydki zapach oraz bakterie i grzyby odpowiedzialne za niego. Powodem tego jest zawartość srebra, które zabija wszelkie drobnoustroje.
 6. Ocet

  Do butelki z atomizerem wlewamy wodę i ocet w proporcji pół na pół. Następnie mieszanką spryskujemy śmierdzące buty od środka. Pozostawiamy do wyschnięcia. Po całkowitym wysuszeniu zapach octu się ulotni a wraz z nim przykry odór potu.
 7. Zielona herbata

  Torebki z herbatą wkładamy do butów na noc. Herbata wchłonie wilgoć oraz brzydki zapach.
 8. Lawenda, mentol lub cytrusy

  Jeżeli mamy do dyspozycji lawendę, olejek mentolowy lub cytrusowy, to możemy nasączyć nimi waciki i również włożyć je na noc do butów. Intensywne aromaty zdominują nasze obuwie i zlikwidują przykry zapach.Co jeszcze może pomóc?
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: śmierdzące buty
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama