Chirurgia plastyczna - najmodniejsze zabiegi upiększające

Chirurgia plastyczna - najmodniejsze zabiegi upiększające

Chirurgia plastyczna, a dokładniej chirurgia estetyczna, nabiera w Polsce na popularności. Coraz więcej Pań i młodych dziewczyn decyduje się na podobne zabiegi. Co ciekawe, nie tylko Panie kuszone są przez cudowne efekty operacji plastycznych. Według ostatnich badań co dziesiąty klient placówek chirurgii plastycznej to mężczyzna!
Reklama
Widać więc wyraźnie, że podejście społeczeństwa do tego typu operacji niezwykle się zmieniło - chociaż wciąż operacje te nie należą do najtańszych. Zobaczmy jakie z nich są najpopularniejsze, zarówno na świecie, jak i w naszym kraju.

1. Powiększanie piersi

Powiększanie piersi jest z pewnością najpopularniejszą i najbardziej znaną operacją plastyczną ciała kobiety. Przegrywa jednak kilkoma procentami (19% wszystkich zabiegów) z liposukcją i tak naprawdę zajmuje dopiero drugie miejsce wśród listy najczęściej przeprowadzanych operacji. Operacja polega na umieszczeniu pod prawdziwym biustem wkładek powiększających, najczęściej silikonowych.

2. Likwidowanie zmarszczek

Operacja likwidacji zmarszczek z twarzy połączona jest często z ogólnym liftingiem twarzy i szyi, tak by sprawić, aby skóra wyglądała znacznie młodziej i świeżo.
Reklama

3. Powiększanie pośladków

Operacje tego typu nie są w Polsce popularne, za to niezwykle często wykonywane w Ameryce Południowej, a także na zachodzie Europy - w gorętszych krajach. Tam to właśnie pośladki i pupa są głównymi atutami kobiety. Co więc, dla nas Polek zaskakujące, tamtejsze Panie starają się jak najbardziej wyeksponować swoją pupę i optymalnie ją powiększyć.

4. Odsysanie tłuszczu

Liposukcja jest najbardziej popularną operacją plastyczną związaną z odessaniem tłuszczu z ud, brzucha, bioder czy nawet klatki piersiowej. Osoba dzięki temu staje się szczuplejsza i łatwiej radzić sobie może z dalszym odchudzaniem.

5. Operacje plastyczne brzucha

Pacjenci przechodzący liposukcję często decydują się także na kosztowne operacje brzucha aby usunąć pozostałą skórę, która w naturalny sposób nie może już zaniknąć.

6. Operacja nosa

Operacje nosów są równie popularne.
Reklama
Polegają na przekształceniu chrząstki nosa w taki sposób aby pacjent był zadowolony z jego wyglądu. Z reguły nos próbuje się zmniejszyć, nadać mu subtelniejszy wygląd i usunąć charakterystyczny garbek.

7. Lifting szyi i twarzy

Usuwane zbędnej skóry, usuwanie zmarszczek i podciąganie skóry - tym właśnie charakteryzuje się lifting. Czasami w zabiegu tym niektóre miejsca na twarzy i szyi wypełnia się tłuszczem pacjenta pobranym z innych rejonów ciała. Twarz wtedy nieco "pęcznieje" i wygląda na o wiele młodszą. Wyniki tych zabiegów jednak często widoczne są gołym okiem i dla wielu - nie wyglądają estetycznie.

8. Operacje dolnej i górnej powieki

Odświeżając wyglądu twarzy i niwelując zmarszczki często wykonuje się plastykę powiek. Jest to trzecia najczęściej wykonywana operacja.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama