Przeszczep włosów bez skalpela i blizn? Poznaj nowoczesny sposób na pokonanie łysieni

Przeszczep włosów bez skalpela i blizn? Poznaj nowoczesny sposób na pokonanie łysieni

Nadmiernie wypadające włosy są problemem nie tylko mężczyzn, lecz także wielu kobiet.
Reklama
Przyczynami łysienia mogą być choroby, stres czy geny. Zwykle najpierw zmieniamy szampon, kupujemy nową odżywkę czy suplement diety. Gdy te sposoby się nie sprawdzają, przeważnie się poddajemy. Aczkolwiek istnieje nowoczesny sposób walki z łysieniem - metoda Smart Graft - czyli bezpieczny przeszczep włosów bez skalpela i blizn.

Przyczyny łysienia i objawy łysienia

Mieszek włosowy, w którym jest umieszczony włos, to najwrażliwszy miniorgan naszego organizmu. Stąd ilość i jakość włosów zależą od zdrowia całego organizmu. Można powiedzieć, że włosy są pewnego rodzaju papierkiem lakmusowym tego, co się dzieje wewnątrz nas. Przyczyn łysienia jest wiele, najczęstsze z nich to:
  • anemia;
  • stosowanie niektórych leków;
  • choroby tarczycy;
  • stres;
  • niedobór witamin i minerałów związany ze złym odżywianiem się;
  • działanie hormonów (np. ciąża, karmieni piersią);
  • choroby skóry, tj. grzybica, łuszczyca czy łojotokowe zapalenie skóry;
  • niewłaściwa pielęgnacja włosów (zbyt częste farbowanie, suszenie gorącym powietrzem, nadużywanie prostownicy czy lokówki);
  • chemioterapia;
  • sezonowe wypadanie włosów.
Łysienie także objawia się w różny sposób.
Reklama
Włosy można tracić powoli każdego dnia lub mogą wypadać garściami. Niezależnie od przyczyny, można pokonać łysienie poprzez przeszczep włosów. Specjaliści z Bieńkowscy Clinic® wykonują zabiegi przeszczepu włosów bez skalpela - metodą Smart Graft.
przeszczep włosów
zdjecie ilustracyjne/Adobe Stock
 

Dla kogo jest zabieg przeszczepu włosów?

Przeszczep włosów metodą Smart Graft można wykonać u kobiet i mężczyzn, którzy borykają się z problemem nadmiernego wypadania włosów.
Reklama
Wskazaniem do zabiegu jest na przykład łysienie androgenowe, pourazowe czy spowodowane stanami zapalnymi skóry. Przeciwwskazaniami do przeszczepu włosów jest łuszczyca, łysienie plackowate, cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi, alergia na środki znieczulające oraz ciężkie choroby nerek, wątroby i układu krążenia.Ile kosztuje przeszczep włosów? Cena zależy od ilości graftów, czyli mikroprzeszczepów, które wypełnią obszar pozbawiony włosów. Warto dodać, że przeszczepu włosów bez użycia skalpela można dokonać nie tylko na głowie, lecz także brwiach, rzęsach czy brodzie.

Na czym polega przeszczep włosów?

Na początku podaje się pacjentowi miejscowe znieczulenie, tak by zmniejszyć jego dyskomfort. Zabieg Smart Graft jest mało inwazyjny. Polega na pobraniu pojedynczych zespołów mieszkowych za pomocą elektrycznej głowicy - wyposażonej w bardzo precyzyjny system mikroskopijnych ostrzy - z tyłu głowy, aby następnie reimplantować je w obszar pozbawiony włosów.
Reklama
W Bieńkowscy Clinic®  przeszczepu włosów wykonują doświadczeni lekarze chirurdzy, dzięki czemu jest on niezwykle bezpieczny. Długość zabiegu zależy od ilości graftów, aczkolwiek na wizytę w gabinecie trzeba przeznaczyć od 4 do 6 godzin. Tak odbywa się przeszczep włosów. Na jak długo starczy? Metoda Smart Graft jest na tyle precyzyjna, że 98% przeszczepionych graftów przeżywa i długo się utrzymuje. Po zabiegu pacjent może od razu wrócić do swoich codziennych zajęć. Jednak musi stosować się do zaleceń lekarz, takich jak mycie głowy delikatnymi środkami, niewystawianie skóry na słońce czy unikanie wysiłku fizycznego.

Czy przeszczep włosów jest skuteczny?

Profesjonalnie wykonany zabieg przeszczepu włosów jest skuteczny w 98%.  Aczkolwiek należy pamiętać, że pierwsze efekty pojawią się po około 2 miesiącach.
Reklama
W tym czasie mieszki pozbywają się starszych i martwych struktur, zatem trzeba liczyć się z wypadaniem włosów w tym czasie. Czy przeszczepione włosy wypadają? Tak. Cykl życia przeszczepionych włosów jest taki sam, jak rosnących naturalnie. Specjaliści z Bieńkowscy Clinic®  odpowiedzą na wszystkie pytania o przeszczep włosów. Czy warto go zrobić? Z pewnością zdrowe i silne włosy poprawią jakość i komfort życia. Zabieg przeszczepu włosów metodą Smart Graft jest mało inwazyjny i całkowicie bezpieczny. Często łysienie stanowi poważny problem natury psychicznej, szczególnie dotyczy to kobiet. Dlatego warto umówić się na przeszczep włosów. Gdzie najlepiej go wykonać? Zabieg powinien być przeprowadzony w profesjonalnym gabinecie, przez specjalistę od przeszczepu włosów, jak w Bieńkowscy Clinic® w Bydgoszczy i Częstochowie.
Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama